Asociacijos „Bendraukime“ veiklos sritys ir rūšys:

– leidybinė veikla;
– socialinio darbo veikla;
– nesusijusio su apgyvendinimu socialinio darbo veikla;
– narystės organizacijų veikla;
– sportinė veikla, pramogų ir poilsio organizavimo veikla;
– kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas;
– kitų, niekur kitur nepriskirtų, narystės organizacijų veikla.

PROJEKTAS „KAI UŽSIDARO DURYS, ATSIVERIA LANGAS“

(projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2022 metų gegužės 15 d. iki 2023 m. birželio 30 d.)

Projektą finansuoja: AKTYVIŲ PILIEČIŲ FONDAS

PROJEKTO SANTRAUKA

Projektas ,,Kai užsidaro durys atsiveria langas“ skirtas senyvo amžiaus asmenims (nuo 65 m.). Analizuojant socialinių paslaugų teikimą senyvo amžiaus asmenims Mažeikių rajono savivaldybėje matyti, kad formalios ir mokamos socialinės paslaugos užtikrina tik svarbiausius poreikius, tačiau nepakankamai atliepia jų emocinius poreikius. Partnerio BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos duomenimis apie 30 % senyvo amžiaus asmenų, gaunančių pagalbos į namus paslaugas, jaučiasi vieniši, 60 % asmenų dėl ribotų judėjimo galimybių  nedalyvauja jokioje veikloje, laisvalaikį leidžia namuose ir tik 10 % asmenų naudojasi išmaniosiomis technologijomis ir taip gali bendrauti su artimaisiais, draugais, įsitraukti į veiklas vykstančias nuotoliniu būdu. Kaip teigia partnerio socialinio darbo organizatorius, socialinių paslaugų organizavimui asmens namuose, lankomosios priežiūros darbuotojai paslaugų gavėjus lanko nuo 2 iki 5 kartų per savaitę po 2 val. Lankomosios priežiūros darbuotojai per 2 val. stengiasi atlikti būtiniausius darbus ir kokybiškam bendravimui laiko nebeužtenka. Bendraujant su pagalbos į namus paslaugų gavėjais ir atliekant apklausas raštu išryškėjo paprasto bendravimo, užimtumo veiklų, emocinio palaikymo ir išklausymo poreikis.

Siekiant patenkinti senyvo amžiaus asmenų bendravimo ir emocinio palaikymo poreikį projekte numatoma teikti dienos užimtumo paslaugas senyvo amžiaus asmenims hibridiniu būdu. Socialinis darbuotojas organizuodamas veiklas taikys: muzikos terapiją, dailės terapiją, biblioterapiją, žaidimų terapiją, smulkiąją motoriką lavinančius užsiėmimus, fizinius pratimus.  Paslaugos gavėjai veiklose galės dalyvauti tiesiogiai ir prisijungią nuotoliniu būdu. Senyvo amžiaus asmenys, kurie nemoka naudotis išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais turės galimybę išmokti jais naudotis, bus ugdomi nauji įgūdžiai. Paslaugos gavėjai bus mokomi ieškoti jiems rūpimos informacijos, sekti naujienas, susisiekti su artimaisiais ar draugais, įsitraukti į veiklas organizuojamas nuotoliniu būdu. Tikimasi, kad nauji gebėjimai ir žinios paskatins senyvo amžiaus asmenis įsigyti išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, kuris praplės bendravimo ir užimtumo galimybes namuose ir pasibaigus projektui. Dienos užimtumo veiklos bus organizuojamos du kartus per savaitę iki 3 val. per dieną. Projekto vykdymo metu paslaugos gavėjai, kurie dalyvaus nuotoliniu būdu, galės naudotis savo arba iš projekto lėšų nupirkta įranga, periodiškai bus aprūpinti kitomis priemonėmis, reikalingomis numatytoms veikloms įgyvendinti.

APIE PROJEKTĄ SPAUDOJE

PROJEKTO „KAI UŽSIDARO DURYS, ATSIVERIA LANGAS“ UŽIMTUMO ORGANIZAVIMAS

NUOTOLINIŲ UŽIMTUMO VEIKLŲ AKIMIRKOS

PROJEKTO „KAI UŽSIDARO DURYS, ATSIVERIA LANGAS“ UŽIMTUMO ORGANIZAVIMAS

KONTAKTINIŲ UŽIMTUMO VEIKLŲ AKIMIRKOS

PROJEKTO „KAI UŽSIDARO DURYS, ATSIVERIA LANGAS“ PRISTATYMO RENGINIO AKIMIRKOS

Mažeikių savivaldybės gyventojai informuoti apie projekto metu įvykdytas veiklas ir pasiektus rezultatus. Pristatymo metu dalyvavo projekto dalyviai, projekto partnerio darbuotojai ir kiti Mažeikių rajono savivaldybės gyventojai, kurie domėjosi projekto veikla.

VYKDYTI PROJEKTAI

  • 2010 m. „Lietuvos ir Vokietijos socialinės patirties pasidalijimas“ – į Lietuvą buvo atvažiavusi Vokietijos delegacija, kuri lankėsi Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyboje, buvo pasidalinta gerąja patirtimi;
  • 2012 m. „Lietuvos ir Vokietijos socialinės patirties pasidalijimas“ – 4 asociacijos nariai vyko į Vokietiją, lankėsi pradinėje mokykloje, darželyje, socializacijos centruose, buvo pasidalinta darbo metodais, patirtimi;
  • 2013 m. „Marga tarmių pynė“ – Renavo dvare surengta tautinė vakaronė iš skirtingų tarminių regionų;
  • 2014 m. „Marga tarmių pynė 2“ – surengta edukacinė programa Pakruojo dvare;
  • 2015 m. „Mažeikių krašto tyrinėtojai“ – „Pavasario“ pagrindinės mokyklos moksleiviai ir BĮ Mažeikių r. socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro auklėtiniai rinko medžiagą apie Mažeikių kraštą ir ją eksponavo mokyklos ir Vaikų dienos centro patalpose. Moksleiviai vyko į pažintinę ekskursiją po Mažeikių krašto lankytinas vietas.
  • 2016 m. „Už sveiką kūną ir sielą“ – formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai, organizuoti vandens aerobikos, jogos užsiėmimai.
  • 2016 m. „Kartu mes galime daugiau“ – paruošti plakatai (ir brošiūros (500 vnt.) apie Mažeikių rajone veikiančias socialines paslaugas teikiančias įstaigas ir organizacijas. Šventinis koncertas socialinių darbuotojų profesinės šventės proga „Už gerą gerumu“.
  • 2016 m. „Prisijaukinkime judesį“ – organizuotos vaikams ir jų tėvams Pilateso ir zumbos mankštos, šventė „Sportiškiausia šeima“.
  • 2017 m. ,,Stiprybę semkis iš praeities”, skatintas bendruomenės domėjimasis piliakalniais. Edukaciniai užsiėmimai vaikams Mažeikių muziejuje.
  • 2018 m. „Būkime kartu – dirbkime kartu“ – šventinis koncertas socialinių darbuotojų profesinės šventės proga. Pasidalinta gerąja patirtimi. Stiprintas tarpinstitucinis bendradarbiavimas.
  • 2019 m. „Visi kartu“ šventinis koncertas socialinių darbuotojų profesinės šventės proga. Pasidalinta gerąja patirtimi. Stiprintas tarpinstitucinis bendradarbiavimas.
  • 2022 m. įgyvendino 5 projektus:
    1. „Kai užsidaro durys, atsiveria langas“. Projektas tęsiasi ir 2023 metais. Projekto metu buvo numatyta, kad dalyvaus 20 dalyvių – senyvo amžiaus ir neįgalių asmenų. Populiarinant projektą ir jo veiklas, pavyko pritraukti net 40 dalyvių. Senyvo amžiaus ir neįgalūs asmenys turi galimybę kartą per savaitę susitikti kontaktinėse arba nuotolinėse veiklose, pabendrauti su kitais asmenimis, išmokti naujų rankdarbių, kartu sportuoti ar diskutuoti įvairiomis temomis.
    2. „Augu sveikas“. Projekto metu organizuotose sporto rungtynėse dalyvavo 31 vaikas iš dviejų vaikų dienos centrų. Reguliarių sportinių mankštų dalyviai nebuvo registruojami, tačiau, žinoma, kad vaikų dienos centrus, kuriuose vyko reguliarios veiklos, lanko 50 vaikų. Projekto tikslas buvo įtraukti vaikus į fizinio aktyvumo veiklas ir prisidėti prie jų fizinės ir emocinės sveikatos gerinimo. Rungtynių metu susitiko dviejų skirtingų vaikų dienos centrų iš skirtingų vietovių vaikai, jie turėjo galimybę parungtyniauti, sustiprinti savo komandinio žaidimo įgūdžius ir susipažinti vieni su kitais. Projekto metu vaikai patyrė daug gerų emocijų, pratinosi reguliariai sportuoti.
    3. „Atrask save savanoriaudamas 2023“. Savanorystės renginio dalyvių skaičius – 12. Dalyvavo 8 savanoryste besidomintys jaunuoliai nuo 14 iki 29 m. ir 4 suaugę asmenys. Savanoryste besidomintys jaunuoliai gavo daug naudingos informacijos, susipažino su kitais bendraminčiais bei organizacijų, priimančių savanorius, atstovais.
    4. „Asociacijos „Bendraukime“ institucinių gebėjimų stiprinimas“. Asociacijos „Bendraukime“ ir kitų Mažeikių rajono nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimo projekte dalyvavo 95 dalyviai. Asociacijos nariai sustiprino savo komandos bendradarbiavimo, paraiškų rengimo ir viešųjų ryšių gebėjimus. Taip pat į mokymus kvietė ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus, taip sustiprino ar užmezgė naujus tarpusavio ryšius.

    5. „Žemaitiška kalba gyva senolių lūpose“. Informacijos apie žemaitiškus žodžius rinkime dalyvavo 50 Mažeikių rajono savivaldybėje gyvenančių vyresnio amžiaus   asmenų. Žemaitiškoje edukacijoje dalyvavo 24 vyresnio amžiaus asmenys ir 15 asociacijos „Bendraukime“ narių. Projektas sudarė galimybę vyresnės kartos asmenims pasidalinti savo žemaitiškos kalbos žiniomis su kitomis kartomis, prisidėjo prie jų savivertės gerinimo. Bendros veiklos, kuriose dalyvavo skirtingų kartų projekto dalyviai prisidėjo prie socialinės atskirties mažinimo.

REKVIZITAI

Asociacija „Bendraukime“

Adresas:  Naftininkų g. 9

Miestas ir pašto kodas: Mažeikiai, LT-89239

Elektroninis paštas: asociacija.bendraukime@gmail.com

Dėkojame, jei skirsite 1,2 % GPM

Asociacija „Bendraukime“

Įm. k. 302488067

Kažkas
Skip to content