Mūsų naujienos


Pagalba smurtą patyrusioms moterims Mažeikių rajone

Smurtas - tai fizinės ar emocinės kančios, sužalojimas panaudojant jėgą, turint tikslą ką nors fiziškai ar psichologiškai paveikti. Tai prievartinis laisvės suvaržymas, darantis įtaką normaliai egzistuoti. Visuomenėje daug kalbama apie smurtą ir jo padarinius, smurto artimoje aplinkoje nemažėja. Devyniais atvejais iš dešimties šeimoje smurtauja vyrai, kenčia moterys ir vaikai.

Moterys, patyrusios smurtą dažnai jaučiasi sugniuždytos, joms būna gėda ir baisu, nežino, kur kreiptis pagalbos. Siekiant padėti nukentėjusioms moterims, 2016 m. birželio 2 d. Mažeikiuose duris atvėrė Krizių centras. Krizių centro tikslas – organizuoti ir teikti socialinės priežiūros paslaugas moterims ir jų vaikams, atsidūrusiems krizinėje situacijoje. Krizių centre teikiamos laikino apnakvindinimo (iki 3 parų) ir laikino apgyvendinimo (iki 6 mėn.) paslaugos.

Per nepilną pusmetį Krizių centre paslaugos buvo suteiktos 21 asmeniui, šiuo metu gyvena 3 šeimos. Vienu metu Krizių centre gali gyventi 15 asmenų. Centras teikia paslaugas ne tik smurtą patyrusioms moterims, bet ir prekybos žmonėmis aukoms, vaikams iš socialinės rizikos šeimų, kol bus priimtas sprendimas dėl jų grąžinimo į šeimą arba globos, nuo stichinių nelaimių nukentėjusioms moterims ir jų vaikams, taip pat merginoms iki 25 metų, augusioms vaikų globos namuose.

Dažniausiai į Krizių centrą kreipiasi neturinčios kur gyventi moterys su vaikais, patyrusios psichologinį ar fizinį smurtą, gyvenančios skurde, stokojančios socialinių įgūdžių. Įstaigoje gyvenančias moteris informuojame ir konsultuojame įvairiais klausimais, tarpininkaujame ir atstovaujame kitose institucijose, ugdome ir palaikome kasdienio gyvenimo įgūdžius, organizuojame asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Jei moteris neturi, kur gyventi ar nenori grįžti pas smurtaujantį vyrą, jai teikiamos apgyvendinimo paslaugos.

Krizių centras dirba visą parą, septynias dienas per savaitę. Moterys gali bet kuriuo paros metu kreiptis pagalbos, nelaukdamos kol bus sumuštos. Dauguma moterų, patiriančių smurtą, nesikreipia pagalbos. Dažnai moterys nežino, kur gali kreiptis tokiu atveju, dažnai jos netiki, kad kažkas gali padėti. Jeigu pastebite savo aplinkoje ar kaimynystėje moterį, kuri kenčia nuo smurto, nežino kaip elgtis, kur kreiptis, informuokite ją apie Krizių centrą.

Dėl išsamesnės informacijos apie Krizių centrą kreiptis: 
Į Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybą, Naftininkų g. 9, Mažeikiai, tel. 8 443 20 139;
Į Krizių centrą, Ventos g. 16-58, Mažeikiai,  tel. 8 616 04 942 (veikia visą parą).       


Nuotrauka
             2019-01-04  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai lankėsi Mažeikių ŠV. Asyžiečio parapijos bažnyčioje. 2019 metais tęsia gražią tradiciją-kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį susitinka su ,,Caritas” savanorių komanda. Neįtikėtina, bet su vaikais prieš didžiąją kelionę į Laplandiją, atvyko atsisveikinti ir Kalėdų senelis! O koks susitikimas be dovanų??? Virginija Valko, ačiū Jums, kad esate ir globojate mūsų mažuosius.NuotraukaNuotrauka


 2018-12-12 Mažeikių kultūros centre šurmuliavo daug vaikų ir tėvelių. Šventiškai pasipuošusios šeimos dalyvavo Kalėdiniame renginyje. Po smagių šokių ir žaidimų, vaikus palankė Kalėdų senelis su saldžiomis dovanomis.

Dėkojame Mažeikių rajono savivaldybės ir kultūros centro darbuotojams.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka          2018-12-07 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre darbingas penktadienis. Svečiuose ir vėl Virginija Valko su savo šaunia komanda! Kalbėjome apie žemaičių tarmę, žemaičių valgius, piliakalnius. Vėliau papuošėme kartu su seimo nariu Kęstučiu Bartkevičiumi pasodintą ir jau paaugusią eglutę. Džiaugiamės maloniu bendravimu su garbiu svečiu iš Vilniaus- supervizoriumi Justinu Sadausku. Sakė, kad esame labai darbštūs ir Kalėdų senelis tikrai ateis!

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotraukaNuotraukaNuotrauka
            2018-12-06 į Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai šiandien sulaukė šaunių svečių- į svečius atvyko gausus būrys Merkelio Račkausko gimnazistų, kuriuos atlydėjo mokytoja Rima. Prie apskrito stalo organizavome proto mūšį, vėliau sporto rungtis. Susitikimą vainikavo vaišėmis nukrautas saldumynų stalas mažiesiems. Kalbėjome apie socialinio darbo svarbą, savanorystę. Smagu, kad gimnazistai suprato, kad vaikų dienos centrą gali lankyti visi Mažeikių miesto vaikai. Laukiam jūsų sugrįžtant, mielieji!!!!

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotraukaNuotrauka

        2018-12-05 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikų būrys papuošė šv. Kalėdų eglutę. Smagiai dirbo komandoje. Tikime, kad Kalėdų senelis tikrai ateis.
Jei kas norėtų Kalėdų Seneliui perduoti dovanėlių skambinkite +37065204913, patarpininkausime.

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotrauka,


        BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai 2018 m. lapkričio 28 ir 29 dienomis dalyvavo ,,Orlen Lietuva’’ organizuojamoje kalėdų mugėje. Vaikai džiaugiasi galimybe save parodyti ir kitus pamatyti. Mugės metu parduodame tai, ką gaminame vaikų dienos centre. Smagumėlis!!!!!

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotrauka

           BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai savaitę pradeda pramogaudami pramogų centre ,,Boulingo takas". 2018-11-26 rimtoje kovoje kovėsi dvi komandos - nugalėjo draugystė.

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotraukaNuotrauka            BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba jautriai reaguoja į mažamečių nelaimes kelyje ir prevencijai skiria daug dėmesio. 2018-11-21 Vaikų dienos centre lankėsi policijos pareigūnė A. Jurdonaitė-Ostrauskienė. Diskutavome saugaus eismo tema, vaikams padovanojo atšvaitų. Būkime budrūs ir saugokime vieni kitus.

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotraukaNuotrauka


           2018-11-16 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre minime tolerancijos dieną. Ilgai diskutavę, priėjome prie bendros išvados - jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti. 
Būk tolerantiškas ir tu!

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotrauka


               2018-11-15 Kalėdų senelio dirbtuvės vaikų dienos centre veikia pilnu pajėgumu. Už bendradarbiavimą ir pagalbą dėkojame ,,Vilties erdvei” ir jos vadovei Staselei Radeckienei. Smagumėlis!

NuotraukaNuotrauka

              


            2018-11-13 vaikų dienos centro vaikai labai džiaugėsi kvietimu į Mažeikių kultūros centrą. Šį vakarą su Krašto tradicijų puoselėtojų klubo vadove Dainora Petrikiene, klubo narėmis Jolanta Kaleckiene, Jolanta Kaminskiene, Nijole Daučiūnaite miklino pirštukus prie audimo staklių. Rezultatai nudžiugino.

Socialinė darbuotoja Giedrė VaičkutėNuotraukaNuotrauka


   2018-11-08 gausus būrys BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikų smagiai vakarojo Mažeikių kultūros centre vykusiame cirko pasirodyme ,,Pabėgimas iš Madagaskaro”.NuotraukaNuotraukaIr vėl atostogos ir vėl kino popietė Viekšniuose 

                      BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos socialinė darbuotoja vėl organizavo kino popietę Viekšnių seniūnijoje.

Jau tradicija tapo atostogų metu rengti kino popietes, siekiant užtikrinti tinkamą vaikų užimtumą. Šį kartą į svečius pasikvietė ir Viekšnių Maltiečių vaikų dienos centrą.

Dėkojame Viekšnių seniūnijos seniūnui Kornelijui Kryžiui, ir Donatui Balvočiui

 NuotraukaNuotrauka


         Vaiduoklių šventė arba Šiurpnaktis (Helovynas) −šventė, vykstanti spalio 31d. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šios šventės metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: „Pokštas arba saldainis“. Daugelis iš moliūgų išskaptuoja žibintus. Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės. 

Ši šventė populiarėja ir Lietuvoje. 2018-10-31 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre šiandien vaikų veidukai pasipuošė tatuiruotėmis. Prie nupieštų moliūgų ir degant žvakėms buvo pasakojamos pačios baisiausios vaikams nutikusios istorijos.NuotraukaNuotrauka 


                

                      2018-10-30 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre vyko gimnastikos pamokos.

      NuotraukaNuotrauka


           BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre didelis dėmesys skiriamas sportui. 2018-10-29 sportavome ,,Just dance” ritmu.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

 NuotraukaNuotrauka


               2018-10-26 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai ir Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio ,,Caritas“ caritietės, vadovaujamos Virginijos Valko, bažnyčios koplyčioje kalbėjo rožinį. Vėliau vyko į žydų kapines. Vaikus labai sujaudino istorija apie tai, kad tvarkomoje vietoje buvo nužudyti apie 4000 tūkstančiai žydų.

Džiugu, kad mažieji Vaikų dienos centro lankytojai, gražindami žydų amžino poilsio vietą, atidavė labai daug jėgų, visi vaikai dirbo labai susikaupę ir susitelkę.

Sutvarkius kapavietes buvo uždegtos atminimo žvakutės, sukalbėta malda. Po visų darbų vaikai vaišinosi bandelėmis ir karšta arbata.

Už gražią draugystę, kuri tęsiasi jau daug metų, nuoširdžiai dėkojame Virginijai Valko ir klebonui Gintarui Lengvinui.

NuotraukaNuotraukaNuotraukaSakote Šv. Kalėdos dar toli? Nieko panašaus.  2018-10-24 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre atidarėme kalėdinių žaisliukų dirbtuves. Planuojame kalėdinę eglutę papuošti vaikų rankų darbo žaisliukais.                                                                               

NuotraukaNuotrauka
Kol šiąnakt saldžiai miegojai, fėja kepė pyragėlį,
            Jos šiandien su miško paukščiais švęs tavo gimtadienį.
Džiaugsmo ir šviesos karalius skaitė tavo svajones
Ir įsakė savo galioms jas išpildyti visas.
Angelo balta širdelė tave saugos ir padės,
Tad, užpūsdama žvakelę, padėkoki jiems visiems.

 

2018-10-23 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre nepamirštame ir vaikų gimtadienių. Šiandien 9-ojo gimtadienio proga sveikinome žaviąją Eligiją Juodytę. Būk laiminga!

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

Nuotrauka
Geriausias metas, žinoma, ruduo.
Spalvų kontrastai – lyg smagiuos paveiksluos.
Kiek aukso nebyliuos tarpežerių languos
Ir kiek nedaug po šitą auksą vaikšto.
 

2018-10-17 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre kvepėjo rudeniu. Darėme darbelius iš klevo lapų, o virtuvėje sklido keptų obuoliukų aromatas. Rudenėli, tu-nuostabus!

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotrauka
              2018-10-16  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai ,,miklino" rankų pirštus – kiekvienas savo rankytėmis pasidarė po sapnų gaudyklę.

                      Visi vaikai savo pasigamintas sapnų gaudykles išsinešė į namus. Vaikų dienos centro socialinei darbuotojai sapnų gaudyklę pažadėjo pakabinti pačioje svarbiausioje vaikų kambario vietoje.

                      Jau kitą dieną vaikai socialinei darbuotojai pasakojo, kad ryte pabudę savo sapnų gaudyklėse matė daug sugautų sapnų.

                      Gera būti vaiku ir tikėti stebuklais...

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė 

NuotraukaNuotraukaNuotrauka


,,Kitą kartą saulė pasėjo aukso sėklą. Iš jos išdygo saulėgrąža. Bet tikrasis jos vardas – Saulės dukra. Mat saulėgrąžos galva visą laiką paskui motulę saulę seka. Pateka skaisčioji, ir saulėgrąža pakelia galvą, aukso spalvomis tvaska. Nusileidžia saulė, ir jos dukra nulenkia galvą – užmiega". (2018-10-13)

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotrauka


 

2018-09-26 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai artėjančios socialinių darbuotojų dienos proga sveikina socialinius darbuotojus.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotrauka


                        2018-09-19 BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos vaikų dienos centre lankėsi policijos pareigūnė. Prie apskrito stalo buvo aptariamos saugaus elgesio kelyje taisyklės, nusikalstamo elgesio atsakomybės.

                      Už bendradarbiavimą dėkojame Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Audronei Jurdonaitei – Ostrauskienei.                                                                                                              

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotrauka

 

                         2018-09-11 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai piešė ant vandens.

                      Ebru technologija yra kilusi iš Kinijos ir Japonijos, nuo XV a. pradėta naudoti Vidurinėje Azijoje.  Vėliau per Osmanus  ši technologija pateko į Europą, kur vadinta „turkiška marmuro imitacija“ 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

 NuotraukaNuotrauka              2018-08-29 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai vyko į Šiaulius.

                      Kino teatre žiūrėjo filmą ,,Luisas ir ateiviai".

                      Vėliau vykome  pasigrožėti Šiaulių miesto simboliu – auksiniu berniuku.

                      Kryžių kalne vaikai paliko kryželius su savo troškimais.

                      Grįžtant namo apdovanoti aktyviausi vaikų dienos centro  vaikai.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka 

                2018 m. rugpjūčio 20 d. BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai dalyvavo Mažeikių kultūros centro organizuojamoje edukacinės savaitės vaikams atidaryme. Vaikai labai džiaugėsi iš arti pamatę „Street workout Mažeikiai“ – gatvės gimnastus ir jų pasirodymą. Vaikams buvo pravesta sporto terniruotė. Vėliau vaikai, vadovaujami Mažeikių kultūros centro darbuotojų, kūrė papuošalus.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

 NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka


                 2018-08-14 BĮ Mažeikių rajoono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikams joks lietutis nebaisus – aktyviai leidžiame laiką Mažeikių senamiesčio parke.

                      Prie mūsų šaunios kompanijos prisijungė fotografė Vyginta Pukinskytė su drauge iš Sedos, padovanojusios vaikų dienos centro vaikams fotosesiją ir keksiukų.

                      Taip pat vaikai turėjo galimybę pabendrauti su televizijos ,,Roventa" žurnalistais.

                      Dėkojame už bendradarbiavimą. 

  Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotraukaNuotrauka
 

 

                                                                                                                                                                          

                                                                                                                       

Sukūrėm Lietuvą

Iš rausvo molio, gelsvo žvyro.
Iš bėgančio vandens, iš girių žalumos.
Sukūrėm - kaip visi pasaulyje - Tėvynę.
Sukūrę dar pridėjom tolumos.               

(Petras Pranavas) 

                      2018-08-08 Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre svečiavosi keramikė Laima Mikalauskienė. Dirbome su moliu. Kaip mums pavyko, įvertinkite patys. 

NuotraukaNuotraukaNuotrauka


               2018-08-09 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai pramogavo pramogų parke ,,Boulingo takas".

                      Rimtai kovęsi dvi vaikų komandos. Laimėjo draugystė.

                      Vasarėle, tu esi puiki!

NuotraukaNuotrauka

                                                                                                                                                       


             2018-08-02 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre vaikai mokomi kasdienio gyvenimo įgūdžių. Blynų diena.                                                                                                                                     Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotraukaNuotrauka
Kaip viskas veržiasi iš nebūties
Į dieną, šviesą, vėją, lietų.
Nebuvo niekad jokios praeities
Tik dabartis, viduvasaris, liepa. 

Sunki, tiršta, sodri žalia
Spalva užliejo visą spektrą.
Per naktį šnara augdama žolė

Kad tik suspėtų, kad suspėtų…                                                                             (Juozas Marcinkevičius)


                    2018-07-26 BĮ Mažeikių rajono socalinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai džiaugiasi vasaros malonumais. Aktyviai laiką leidžiame prie fontano.

NuotraukaNuotrauka 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė  

       

           2018-07-17 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai savarankiškai gamino muilą. Pasidžiaukime rezultatais.

NuotraukaNuotraukaNuotrauka 


Išvyka į Pavirvytės dvarą

Vasarą galima džiaugtis ne tik geru oru, bet ir aplankyti įdomias vietas. Ši vasara ne išimtis, nes birželio šeštos dienos lietingą pavakarę, Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos darbuotojos, išvyko į Pavirvytės dvarą, kuris įsikūręs vaizdingoje Virvytės upės pakrantėje.

Dvaro rūmai statyti XIX a. pradžioje. Šiuo metu jo savininkas Antanas Naujokas, kuris įsigijo dvarą 2009 metais ir per septynerius metus su darbščių žmonių ir specialistų pagalba restauravo dvarelį. Savininkas ketina įkurti amatų centrą ir tikisi, kad praeityje buvęs kultūros židinys ir šiandien bus patrauklus bendruomenei. Kaip žinoma dvaro bibliotekoje, kuri buvo viena pirmųjų Ventos regione, lankėsi Povilas Višinskis ir Šatrijos Ragana, iš Viekšnių naujų knygų paskaityti ateidavo broliai Biržiškos. Archyviniai vaizdai byloja, kiek pastangų teko įdėti, kad dvarelis būtų prikeltas. Autentiškos dekoro detalės buvo išrinktos ir išvežtos restauruoti. Atkurta ir dvarelį puošusi veranda, kuri, manoma, buvo įrengta per paskutinę dvarelio rekonstrukciją. Tvarkant teritoriją, aptikta ir senųjų krosnių koklių šukių. Iš buvusių septynių, pavyko atkurti dvi krosnis, viena iš jų turi ypatingą istoriją. Krosnį puošia baltas archangelas Gabrielius, kuris Sovietmečiu buvo išvežtas į Viekšnių miestelį ir įmūrytas viename iš namų. Dvaro savininko atkaklumo dėka angelas grąžintas į dvarelio krosnį ir anot savininko, prisilietus prie archangelo jaučiama jauki šiluma. Pavirvytės dvarelis - vienas iš geriausiai restauruotų medinių dvarų Lietuvoje.

Jaukus ir tvarkingas ne tik pats dvarelis, bet ir jį supanti aplinka. Teritorijoje auga dar senovę menantys aukšti medžiai, aplinką puošia gražūs gėlynai ir aplinkui ganosi įdomios veislės karvės. Taip pat apsilankymą vainikavo tekstų kūrėjos ir dainų atlikėjos, Vilhelminos Imbrienės koncertėlis. Teko išgyventi ne tik tų laikų dvasią ir sužinoti istorinių faktų, bet ir pasisemti geros energijos.  

Socialinio darbuotojo padėjėja Lina Jomantienė

NuotraukaNuotrauka              2018-05-31 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai ir tėveliai švenčia šeimos ir artėjančią vaikų gynimo dieną. Šventės rengėjus ir vaikus maloniai nustebino Virginija Valko ir Mažeikių šv. Pranciškaus ,,Caritas" caritietės. Rytoj renginiai tęsis- suplanuota ekskursija į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą.NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka

Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi.
Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.
Marcinkevičius J.

2018-05-22 BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai apsilankė Mažeikių muziejuje. Vaikai apžiūrėjo naujas ekspozicijas.

Labiausiai mažuosius sudomino 1918 m. vasario 16 d. pasirašytas dokumentas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Mažeikių muziejus turi nutarimo kopiją,  o dokumento originalas saugomas Vokietijos Federacijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve.

Taip pat vaikams patiko dviračių kolekcija. Vėliau turiningai laiką leido senamiesčio parke.NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka
Nieko nieko brangesnio 
Neturiu už tave. 
Tu už džiaugsmą skaidresnė, 
Tu – labiausiai sava. 
Tu kaip rytas man, mama, - 
Nuo tavęs man šviesu: 
Kad esi mūsų žemėj, 
Tai ir aš čia esu.
                               (Kostas Kubilinskas)                     

2018-05-03 Vaikų dienos centro vaikai pasižiūrėti mamų dienai skirtos programėlės pakvietė savo mamas.  Tą dieną gražiausios eilės, dainos ir šokiai skambėjo pačiam brangiausiam žmogui – MAMAI.

NuotraukaNuotrauka

Mes džiaugiamės, kad nuolat esame  kviečiami  susitikimams su  ,,Caritas"  bendruomene.  2018-05-04 kartą susitikome Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Susikaupę meldėmės už mamas, prisiminėme jau išėjusias anapilin.

Už nuoširdų pasibuvimą kartu dėkojame kunigui Pauliui ir ,, Caritas" savanorėms.NuotraukaNuotrauka

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė
Žmogus, kuris prisiriša prie turto, gyvena apimtas turto rūpesčių, išties yra didelis vargšas. Jeigu jis savo pinigais tarnauja kitiems, tuomet jis turtingas, labai turtingas".

(Motina Teresė)

                      BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikams ir tėveliams 2018-03-18 Mažeikių kultūros centre buvo sudaryta galimybė pamatyti spektaklį visai šeimai ,,Balerina prieš slibiną".

                      Už padovanotus bilietus dėkojame VšĮ ,,Markmedia" direktorei Birutei Čapienei.

 Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


                2018 m.  balandžio 11 d.  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai lankėsi  Mažeikių rajono visuomenės sveikatos biure. Vedini šūkio: „ sportas – sveikata“, dalyvavo mankštoje šokio ritmu. Dėkojame sveikatos biuro darbuotojai Vidai Šakienei už puikiai praleistą laiką.   

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

 NuotraukaNuotrauka 


            2018 m. balandžio 3 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos socialinė darbuotoja surengė kino popietę Viekšnių seniūnijos socialinės rizikos šeimoms. Kino popietė vyko Viekšnių seniūnijos salėje, pavasario atostogų metu.

Tai ne prima organizuojama kino popietė. Stengiamės, kad vaikų užimtumas atostogų metu būtų tikslingas. Taip pat džiaugiamės, kad šį kartą prie filmo žiūrėjimo prisijungė ir tėveliai.

                      Dar kartą nuoširdžiai dėkojame Viekšnių seniūnijos seniūnui ir Donatui Balvočiui už suteiktas patalpas ir inventorių.Nuotrauka

Socialinė darbuotoja Diana Jurkšytė
             2018 m. kovo 28 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyboje vyko susitikimas  „Socialinių darbuotojų, socialinių pedagogų tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas“. Susitikime dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė, atliekanti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus funkcijas, Rasa Dargvainienė, tarnybos socialiniai darbuotojai, Mažeikių rajono ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai, Mažeikių rajono Savivaldybės administracijos Vaiko teisių skyriaus apsaugos specialistė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos nariai. Susitikime buvo aptartas Vaiko gerovės komisijos planas. Pristatytas tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius teikiama pagalba, privalomo ikimokyklinio ugdymo nustatymas ir skyrimas. Taip pat pristatyta būsimų globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programa GIMK. Susitikimo metu vyko diskusija, aptarti sėkmingo  tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdžiai.Nuotrauka

BĮ Mažeikių rajono scialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai jungiasi prie iniciatyvų ir dalyvauja Žemės dienos renginiuose.

                      Šiandien vykome į Mažeikių kultūros centrą žiūrėti  V. Klovos muzikos mokyklos vaikų teatro ,,Naminukas" spektaklio ,,Vėjukė".   NuotraukaNuotrauka                 

 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė 2018 m. kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Socialiniuose tinkluose dalinamasi  nuotraukomis su spalvotomis kojinėmis. Prie iniciatyvos jungiasi ir BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su  Dauno sindromo simboliu.NuotraukaNuotrauka


          2018  m. kovo 12 d.  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai susitiko su Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistėmis: Martyna Nabažaite ir Vida Šakiene. Šios vedė paskaitą apie lytiškumą. Dienos centro lankytojai rengėjoms turėjo daug klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Iš Visuomenės sveikatos biuro vaikai grįžoi, kupini naujos informacijos, dalijosi žiniomis su socialinėmis darbuotojomis. Dėkojame Visuomenės sveikatos biuro specialistėms už malonų bendradarbiavimą ugdant mažuosius. Vaikų dienos centro lankytojus.NuotraukaNuotraukaNuotrauka

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

  

2018 metų kovo 8-9  dienomis BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai dalyvavo kasmet ,,Orlen Lietuva“  gamykloje rengiamoje mugėje. Vaikai turėjo galimybę prekiauti savo sukurtais darbeliais (atvirukais, sapnų gaudyklėmis, Velykiniais zuikiais).

Vaikų dienos centro darbuotojai ir vaikai nuoširdžiai dėkoja už kvietimą, malonų bendravimą ir vaišes. Nekantriai laukiame kito susitikimo!

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

NuotraukaNuotraukaNuotrauka


 


                      BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai nebijo iššūkių ir noriai dalyvauja naujuose projektuose. Vaikų dienos centre startavo ‚‚Robotikos‘‘ būrelis. Jame mokysimės sukonstruoti įvairaus sudėtingumo mechanizmus, prie kurių jungsime varikliukus bei jutiklius, juos suprogramuosime ir paversime sukonstruotą kūrinį į judantį robotą, kuris atliks įvairaus sudėtingumo užduotis. 

NuotraukaNuotrauka

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

           2018 m. vasario 22 dieną BĮ Mażeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos vaikų dienos centras  bendradarbiauja su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono skyriaus komisariatu.
Dėkojame Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Audronei Jurdonaitei Ostrauskienei, kad visada randa laiko pabendrauti su mūsų mažaisiais jiems rūpimais klausimais. Šį kartą diskutavome apie saugų elgesį gatvėje. Nekantriai laukiame kitų susitikimų.

NuotraukaNuotrauka

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnyba sveikina Lietuvą ir tarnybos direktorę, kuri gimusi vasario 16 -ąją. Nuotrauka


Besparnis būtų gyvenimas,
Tuščias, niūrus, vienareikšmis,
Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys,
jei šviesus vaiko juokas
nepaglostytų mūsų širdies,
meilei jos nepažadintų,
nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.  

Justinas Marcinkevičius

 

Už fotosesiją BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centre vaikai nuoširdžiai dėkoja fotografei Vaivai Sovaitei.NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka


2018 m.sausio 29 d. Pilką ir lietingą sekmadienio popietę būrelis socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų iš BĮ Mažeikių raj. Socialinių paslaugų tarnybos rinkosi į Vaikų dienos centrą. Ten vyko renginys, kurio metu mokė gaminti patiekalą – suši. Tai yra japonų nacionalinis patiekalas, dar kitaip vadinamas ,,japoniška duonele“. Šio patiekalo pagrindą sudaro ryžiai, pagardinti saldžiu acto mišiniu. Įdarui taip pat naudojami: avokadai, švieži agurkai, lašiša ir krabų lazdelės. Patyrusios mokytojos pagalba, gaminimo eiga buvo sklandi. Nudžiugino ir gauti rezultatai. Sėdome prie gražiai padengto stalo, ragavome pasigamintus suši, gurkšnojome arbatą ir bendravome.   

Po to sekė antroji renginio dalis, kurios metu klausėmės stebuklingos gongų muzikos. Gulėdamos ant kilimėlių valandai panirome į savo mintis. Išgirdome įvairių garsų: nuo lengvai praūžiančio vėjelio iki lietaus barbenimo, gegutės kūkavimo. Taip pat buvo ir grėsmingų garsų, kurie priminė praskrendantį lėktuvą. Įspūdžiai buvo sunkiai apibūdinami. Po gongų garsų jautėmės puikiai pailsėjusios, atsipalaidavusios, įgavusios daugiau teigiamos energijos.                

Dėkojame gongų muzikos virtuozui Vyrenijui už naujus potyrius ir atsakytus klausimus. Renginio laikas prabėgo nepastebimai greitai. Į namus grįžome dvasiškai patobulėjusios ir už tai esame dėkingos asociacijos ,,Bendraukime“ narei Danguolei Jautakienei ir  Socialinių paslaugų tarnybos direktorei Zitai Jonauskienei.NuotraukaNuotrauka


 Lina Jomantienė, socialinio darbuotojo padėjėja


2018  m. sausio 16 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba dalyvavo projekte "Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikimaų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje" Nuotrauka


2018  m. sausio 9 d. baigėsi pirmieji Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių programos GIMK kursai, kuriuos organizavo BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba. Nuo 2017 m. lapkričio mėn. būsimi globėjai kartą per savaitę rinkdavosi į užsiėmimus. Išklausę GIMK programos kursą, globėjai gavo kursų baigimą patvirtinantį pažymėjimą. Mokymų metu būsimi globėjai turėjo galimybę susipažinti su tėvų globos netekusių vaikų poreikiais, sužinoti, kaip ir kuo jie gali vaikams padėti įveikti iškilusius sunkumus.  Būsimiems globėjams buvo sudarytos galimybės atvirai bendrauti, keistis patirtimis, išreikšti savo nuomonę, įgauti pasitikėjimą. Mokymų metu suteikta teorinių ir praktinių žinių apie globą ir su ja susijusius aspektus. Būsimi globėjai patvirtino, kad kursai buvo jiems naudingi, ketina įgytas žinias panaudoti ateityje, o kai kurias idėjas jau ir pritaikė savo šeimose. Nuoširdžiai dėkojame globėjams už jų pasiryžimą suteikti vaikams jaukius ir saugius namus. Tikimės, kad savo pavyzdžiu paruošti globėjai įkvėps daugiau savo aplinkos asmenų imtis kilnios misijos – globoti be tėvų globos likusius vaikus.

Informuojame, kad šiuo metu formuojama nauja būsimų globėjų (rūpintojų) ir įtėvių grupė. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybą, adresu Naftininkų g. 9, Mažeikiai, telefonais: 8 652 05074, 8680 70955, el. p. gimk.mazeikiai@gmail.com.          BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų vaikų dienos centro vaikai ir 2018 m. tęsia gražią tradiciją - pirmąjį mėnesio penktadienį susitinka su ,, Caritas'' atstovėmis. Šį kartą susitikimas įvyko Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Ačiū Jums, mielosios, kad globojate mūsų mažuosius.NuotraukaNuotrauka

 Į naujus metus kaip į karą
su daug vilties, sėkmės ir pakantumo.
Tegul laimėjimai kaip dienos
laša į Jūsų ištiestas rankas.
Kažko nepaprasto ir stebuklingo,
Krentančio tiesiai į rankas.
Saulės ir sniego verčiančių šypsotis,
Begalinės laimės ir meilės.

                  Palydint senuosius metus, BĮ Mažeikių socialinės paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikus ,,Orlen Lietuva'' pakvietė pažaisti boulingo. Atvykus į pramogų centrą, mažųjų laukė vaišių gausa, malonus dviejų valandų bendravimas ir dėmesys.NuotraukaNuotrauka

 Vaikai nuoširdžiai dėkoja už pramogas geradariams. Tikimės malonaus bendradarbiavimo ateinančiais, 2018 metais.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė 

        

              2017 m. gruodžio 16 d. BĮ Mažeikių socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai jungiasi prie iniciatyvių Tirkšlių miestelio bendruomenės  narių ir dalyvauja šv. Kalėdų mugėje.NuotraukaNuotraukaNuotrauka            2017 m. gruodžio 15 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos krizių centre - šventinė popietė. Gražaus švenčių laukimo palinkėjo gyventojus aplankę Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas ir carito vadovė Virginija Valko.NuotraukaNuotrauka
             


 2017 m. gruodžio 13 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos mažieji paslaugų gavėjai linksminosi susitikę su Kalėdų Seneliu, pašokę, pažaidę, pabendravę su juo ir gavę dovanų. Esame dėkingi už geras emocijas, smagiai praleistą laiką, išpuoštą salę, malonų bendravimą  kultūros centro darbuotojams.NuotraukaNuotrauka

           

2017 m. lapkričio 22 d. BĮ Mažeikių rajonos socialinių paslaugų tarnybos darbuotojos  Donata Žiulpienė ir Renata Didžiulienė Mažeikių rajono Reivyčių seniūnijoje pasakojo apie tėvų globos netekusių vaikų globą ir įvaikinimą. Dalyviai buvo informuoti apie Lietuvoje vykstančią institucinės globos pertvarką, apie globėjų ir įtėvių reikalingumą bei galimybes jais tapti, apie vaikų priėmimą svečiuotis savo namuose. Susitikimo metu pristatyta Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programa, pagal kurią ruošiami būsimi globėjai ir įtėviai, išdalinti informaciniai lankstinukai.

BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos darbuotojos jau aplankė Laižuvos, Mažeikių seniūnijas, taip pat ketina supažindinti su vaikų globos ir įvaikinimo svarba bei pristatyti GIMK programą ir kitose seniūnijose. Numatomi susitikimai: Sedos seniūnijoje - lapkričio 29 d., Šerkšnėnų seniūnijoje - gruodžio 6 d., Tirkšlių seniūnijoje - gruodžio 13 d.,  Mažeikių apylinkės seniūnijoje – gruodžio 14 d., Viekšnių seniūnijoje - gruodžio 20 d. Tikslesnės informacijos dėl susitikimų teiraukitės seniūnijose arba kreipkitės į BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybą.NuotraukaNuotrauka

Globa ir įvaikinimu besidominčius asmenis prašome kreiptis į BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybą, adresu Naftininkų g. 9, Mažeikiai, telefonu: (8-443) 20138, arba į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, Laižuvos g. 3, Mažeikiai, telefonu: (8-687) 49582.2017 m. lapkričio 16 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai minėjo tarptautinę tolerancijos dieną.

Sąvoka tolerancija reiškia pakantumą kitiems, supratimą, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei aš. Su Vaikų dienos cento vaikais diskutuodami aiškinomės, ar esame tolerantiški vieni kitiems. Diskusiją baigėme bendru sutarimu, kad jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti.

Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu.NuotraukaNuotrauka

Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė tolerancijos medžio darymas. Pasižadėjome vieni kitiems būti tolerantiški. 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė                  Šių metų lapkričio 3 dieną Mažeikių socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre apsilankė Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Carito savanorės. 2018 metais vasario 16 dieną švęsime valstybės atkūrimo šimtmetį. Šią progą jos kartu su vaikais paminėjo spalviniais. Vaikai, savanorės ir centro darbuotojos pradėjo spalvinti 100 piešinių lapų, kurie vėliau bus susegti į knygą ir išsiųsti Lietuvos prezidentei D. Grybauskaitei.NuotraukaNuotrauka

Draugystę su Caritu sustiprinome maldele prie bendro skanumynų stalo.

Arbata, sausainukai ir šypsena - gražiausia dienos pabaiga! 

Draugystė- tai gražiausia, ką vienas žmogus gali duoti kitam. M.Gorkis 

Socialinė darbuotoja Gintarė Kondrotienė


            Šiais metais rudeninė „Maisto banko“ akcija vyko spalio 20-21 dienomis. Tradiciškai šioje akcijoje dalyvavo ir BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos komanda (33 savanoriai). Su džiaugsmu galime sakyti, kad ši „Maisto banko“ akcija buvo sėkminga, nes sulaukėme 283 aukotojų ir surinkome 854 vienetų maisto produktų, kurie pagelbės nepasiturinčių šeimų vaikams, vaikų dienos centro lankytojams. Dalyvavimas akcijoje dar sykį įrodė, kad mūsų visuomenė geranoriška, empatiška ir padedanti. Visiems prisidėjusiems prie šios akcijos už gerą širdį tariame AČIŪ! Iki susitikimo kitose „Maisto banko" akcijose.  NuotraukaNuotrauka


 

2017 m. spalio 21 dieną buvo organizuotas Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programos pristatymas Mažeikių rajono Židikų seniūnijoje. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos socialinės darbuotojos Donata Žiulpienė ir Renata Didžiulienė Židikų seniūnijos seniūnės Skirmutės Stasytės kvietimu programą pristatė rudens užbaigimo šventės dalyviams. Socialinės darbuotojos supažindino susirinkusiuosius su Lietuvoje vykstančia institucinės globos pertvarka, pasakojo apie globėjų ir įtėvių vaidmens svarbą, suteikė informaciją, kaip tapti globėjais ir įtėviais, ar tiesiog priimti vaiką svečiuotis savo namuose. Šventės dalyviai atidžiai išklausė socialinių darbuotojų parengtą informaciją, kviečiančią  globoti ar įvaikinti vaikus, netekusios tėvų globos. Seniūnijos gyventojams buvo padalinti lankstinukai apie tėvų globos netekusių vaikų globą ir įvaikinimą.Nuotrauka

Dėkojame Židikų seniūnijos seniūnei Skirmutei Stasytei ir visiems seniūnijos gyventojams už šiltą priėmimą. Tikimės, kad vaikų, netekusių tėvų globos, situacija palietė ne vieną širdį.Nuotrauka

Norime informuoti, kad jau lapkričio mėnesį bus pradėtas būsimų globėjų ir įtėvių mokymai. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybą, adresu Naftininkų g. 9, Mažeikiai, telefonu: (8-443) 20138, arba į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, Laižuvos g. 3, Mažeikiai, telefonu: (8-687) 49582.          BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai 2017 m. spalio  6 dieną su šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos ,,Caritas" atstovėmis  ir jų vadove Virginija Valko  bažnyčioje kalbėjo rožinį.Nuotrauka

                      Po maldos kaip ir visada laukė kelių valandų malonus bendravimas prie vaišėmis nukrauto vaišių stalo.Nuotrauka

                      Ačiū Jums, mielosios, kad dalinatės gerumu ir savo širdies šiluma.Nuotrauka 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

 
 Iš tiesų, iš tiesų sakau tau:

kai buvai jaunas, pats susijuosdavai
ir vaikščiojai, kur norėjai.
O pasenęs tu ištiesi rankas, –
kitas tave perjuos ir ves, kur nenori.

(21:18) 

(Biblija. Naujasis testamentas. Evangelija pagal Joną.)                     

                      2017m. spalio 2 dieną BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai paminėjo Pagyvenusių žmonių dieną.

                      Vaikų rankytės sukūrė daugiau nei 150 atvirukų, kuriuos socialinio darbuotojo padėjėjos, teikdamos pagyvenusiems žmonėms paslaugas į namus, išdalino pagyvenusiems žmonėms.[1931][1938]                      Vaikams ir seneliams buvo daug džiaugsmo. Linkime senoliams sveikatos! 


Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

                                        2017 rugsėjo 26 dieną BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai paminėjo Europos kalbų dieną.

       Atsiraitoję rankoves vaikai piešė plakatą, kuriame matomos Europos šalių vėliavos. Taip pat įvairiomis Europos sąjungos kalbomis užrašėme žodį ,,labas".                      Kalbėjome apie tai, kaip svarbu, kad pasaulyje tautos draugautų ir nebūtų nesantaikos bei karo.[1887]Nuotrauka

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė               2017 m. rugėjo 20 dieną BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos Vaikų dienos ventro vaikai susitiko su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių veiklos skyriaus pareigūne A. Jurdonaite – Ostrauskiene.  Diskusijos prie apskrito stalo metu vaikai policijos pareigūnei pateikė daug klausimų nusikalstamumo, patyčių, priklausomybių klausimais.

                      Policijos pareigūnė pažadėjo spalio mėnesį į Vaikų dienos centrą pasikviesti įvairių sričių specialistų, kuriems vaikai galės užduoti rūpimus klausimus.[1880] 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė
            BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai labai laukė rugsėjo 1-osios. Šiandien prisiminėme saugaus eismo taisykles, kalbėjome apie tai, kaip turime elgtis viešose vietose, ir daug kitų dalykų.Nuotrauka[1858]


       Mielieji, rugsėjo 1-osios starto proga linkime jums mokyklose ir laukiame Vaikų dienos centre! Taip pat dėkojame geradariams, kiekvienam vaikui padovanojusiam po dovanėlę.

[1854][1856]


Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


2017 m. rugpjūčio 23 d. BĮ Mažeikių rajono socialinės paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai vasarą palydėjo vykdami į ekskursiją po Telšių apskritį.  Mažiesiems keliauninkams daug džiaugsmo suteikė apsilankymas Telšių rajone, Ubiškės girininkijoje 1996 m. įsikūrusiame  ,,Žvėrinčiuje“. Girininkas Petras Mažeika įdomiai papasakojo daugumos žvėrelių atsiradimo  ,,Žvėrinčiuje“ istorijas.  Vaikai grožėjosi muflonais, danieliais, stumbrais, ožkomis, pelėdomis.      Neįtikėtina, anot girininko, bet lankytojams ,,ūbavimu“ pavyko prisikviesti netgi vilką.[1844]Nuotrauka

Žvėrinčiuje vaikai turėjo galimybę padūkti ant karstyklių, pasisupti ant sūpynių.

Ekskursiją tęsėme aplankydami Žemaitijos sostinę, - Telšius. Miestas yra tapęs moderniu, šiuolaikiniu, europietišku miestu. Gidė parodė ir papasakojo  įsimintinas vietas. Vaikams pasakojimas patiko, nes padėjo lengviau pažinti miestą ir labiau įsiminė svarbiausios lankytinos vietos.[1842]

Didelį įspūdį paliko apsilankymas Telšių katedros, požemiuose. Apžiūrėjome 3 palaidotų vyskupų skriptas.

Vaikų džiaugsmo netemdė net lietutis. Pilni įspūdžių, pavargę, bet labai laimingi vakarop grįžome namo.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


  

                    2017m. rugpjūčio 21 d.  Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikus aplankė jauna, ką tik vestuves atšokusi, Eglės ir Audriaus Žukauskų šeima. [1830]                    Eglė teigė, kad svečių paprašė vietoj gėlių atnešti kanceliarinių priemonių, mokyklinių reikmenų vaikams. Jaunieji buvo numatę, kad visas atneštas priemones padovanos Vaikų dienos centro vaikams.

                      Ačiū Jums, kad dalinatės gerumu.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


        

          2017 m. rugpjūčio 17 d. Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai su socialinėmis darbuotojomis prisijungė prie Mažeikių kultūros centre vykdomos mažųjų sveikuolių programos - ,,Kurk linksmai, bendrauk smagiai".

                      Užsiėmimų metu kiekvienas vaikas, dalyvavęs edukaciniame užsėmime, turėjo galimybę pasidaryti sau papuošalą – pakabuką.[1822]

                      Pabaigę kurti rankdarbius Vaikų dienos centro vaikai su Mažeikių kultūros centro darbuotojomis ir  persirengėle voveryte  pašoko keletą linksmų šokių.

                      Vaikams programa labai patiko. Mažeikių kultūros centro darbuotojos pakvietė apsilankyti dar kartą. Pažadėjome sugrįžti.                     Nuotrauka

                     

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


                      

2017 m. liepos 18 dieną BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai suorganizavo smiginio turnyrą. Smagu buvo dūkti su vaikais. Gaila, bet į varžybas neatvyko nė vienas tėvelis.

                       Ak, kaip gera būti vaiku! Teigiamų emocijų pasikrovėme su vaikais visai likusiai vasarai.[1899][1901]

 

 

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

 2017 m. liepos 6 dieną  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai paminėjo Mindaugo karūnavimo dieną. Buvo giedoma   tautinė giesmė, pinamos trispalvės apyrankės ir kaklo vėriniai. Vaikai džiaugėsi, kad savo kurtais papuošalais galėjo prisidėti prie istorinės atminties išsaugojimo.[1906]

 

                                                                                                                                                                            Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

            2017 m. birželio 1 dieną BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai ir svečiai minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dienos šventę. Į šventę pasižiūrėti vaikų koncerto atvyko nemažas būrys svečių. Skambėjo vaikiškas juokas, eilės, dainos. Visi susirinkusieji turėjo galimybę pasidžiaugti vaikų sukurtu šokiu bei stebėti berniuką, parodijuojantį Maiklą Džeksoną. Nuotrauka

      Tėveliai kartu su vaikais dalyvavo piešinių ant grindinio ,,Mano pasaulis"  konkurse. Pralaimėjusių nebuvo.    Šventės pabaigoje vaikai į dangų paleido keliasdešimt balionų su linkėjimais viso pasaulio vaikams.Nuotrauka

                      Birželio 3 dieną Vaikų gynimo dienos minėjimą vainikavo ekskursija į Dinozaurų parką Klaipėdos rajone. Ankstų rytą didelis būrys vaikų iš  Vaikų dienos centro  bei jų auklėtojos sėdo į autobusą ir pajudėjo link Klaipėdos.

                      Dinozaurų parke vaikai pasijuto kaip stebuklų lauke – karuselės, veidrodžių kambarys, vandens dviračiai, batutai, 5D filmo peržiūros... O jau dinozaurų daugybė!Nuotrauka[1790]

                      Vaikų dienos centro vaikai grožėjosi lamomis, triušiukais, ožkomis, vaikščiojo po Dino parką žavėdamiesi įvairiomis atrakcijomis.    

Po turiningai praleisto laisvalaikio visi draugiškai susėdome prie vaišių stalo.   Dienai einant į pabaigą nutarėme, kad privalome aplankyti Baltijos jūrą Melnragėje. Nors jūros vanduo buvo dar šaltas, bet iš didelio būrio atsirado drąsuolių, kurie nors trumpam brido jūron...                                                                                                    Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

2017 m. gegužės 31 dieną BĮ Mažeikių socialinės paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai aplankė Mažeikių muziejų. Mažuosius lankytojus svetingai pasitiko Mažeikių muziejaus  gidė. Vaikai apžiūrėjo tris ekspozicijų sales, jiems patiko gidės pasakojimai. Iš būrio vaikų buvo ir tokių, kurie muziejuje buvo pirmą kartą –  jiems norėjosi eksponatus paliesti rankomis.    Naujiena buvo ir tai, kad daug muziejuje eksponuojamų dalykų archeologai rado Mažeikių rajone.

[1762][1760][1758]


Kadangi pamatėme ir sužinojome daug naujų dalykų, tai būtinai pasinaudosime muziejininkų kvietimu ir Mažeikių muziejuje apsilankysime dar ne kartą.             Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


              BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba prisijungė prie projekto „Sveikas gyvenimas – blaivus gyvenimas!”. Projektas vykdomas 30-yje Lietuvos savivaldybių. Projekte numatyta veikla siekiama keisti vietos gyventojų kritinį mąstymą savo sveikatos atžvilgiu, sudominti juos iš esmės susimąstyti apie savo asmeninę atsakomybę už savo sveikatą bei pradėti sveikiau gyventi. 

2017 metų gegužės 23 d. ir 24 d.  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre vyko paskaitos ir praktiniai užsiėmimai tema Alkoholio prevencija per sveikos gyvensenos prizmę.                   

      Paskaitų ir praktinių užsiėmimų metų vaikai ir jų tėvai aktyviai dalyvavo, dalinosi savo patirtimi, domėjosi naujovėmis ir galimybėmis kaip sveikai gyventi.
[1737][1741][1739]


 Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

            2017 m. balandžio 7 dieną BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre svečiavosi  Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijos “Caritas” atstovės. Susitikimo metu iškilmingai buvo paminėta dvejų metų draugystės su Vaikų dienos centru sukaktis. [1673]                     Vaikai su ,,Caritas" savanorėmis dalyvavo žaidime “Protų mūšis 2017”, žaidė šaškėmis, šachmatais, domino, dėliojo dėliones. Vaikų dienos centro vaikai už draugystę ,,Caritas" atstovėms atsidėkojo dainomis, eilėmis, šokiais.[1675][1677]
                      O jau dovanų – pasipylė kaip iš gausybės rago! Vaikai artėjančių šv. Velykų proga buvo apdovanoti ne tik saldumynais, bet ir velykiniais rankšluostukais.
                      Susitikimą – šventę užbaigėme malda ir pasisėdėjimu prie vaišėmis apkrauto stalo. Visi susirinkę vaišinosi sumuštiniais, sultimis ir tortu.                      Nuoširžiai dėkojame rūpestingosioms ,,Caritas“ savanorėms už gražią draugystę ir nekantriai laukiame kitų susitikimų.
                                                                                  Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė


Sveikata yra neparduodama – ją galime arba paveldėti, arba užsitarnauti".

       2017 m. balandžio 04-05 dienomis BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai dalyvavo popietėje su Mažeikių rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Susitikimo metu buvo kalbama apie higienos įtaką sveikatai ir ligų prevenciją.

                      Visuomenės sveikatos biuro specialistės labai aiškiai ir suprantamai  papasakojo ir paaiškino, kaip teisingai laikytis asmens higienos, kad išvengtume ligų. Vaikai susidomėję klausėsi, uždavinęjo klausimus, noriai dalyvavo diskusijoje.

                      Susitikimo metu Visuomenės sveikatos biuro specialistės pasiūlė sudėlioti dėlionę. Dėkojame Visuomenės sveikatos biuro specialistėms už malonų bendravimą ir nekantriai laukiame kitų susitikimų.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė NuotraukaNuotrauka


                                                                                                             [1704]

BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba nuo 2017 m. balandžio mėn. vykdo tęstinį projektą ,,Vaikų dienos centras“, kurį finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.


Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis yra beribis ir nesuvaldomas. (Rusų rašytojas Kornejus Čiukovskis)

2017 m. kovo 30-31 dienomis Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai dalyvavo jau tradicija tapusioje velykinėje mugėje ,,Orlen Lietuva“. Vaikai prekiavo savo pagamintais darbeliais – paveikslais, servetėlėmis, velykiniais ozoliukais ir kt. Vaikų dienos centro darbštuolės mergaitės mugės lankytojus ir klientus ,,viliojo“ savo keptais keksais.

,,Orlen Lietuva“ darbuotojai stebėjosi Vaikų dienos centro vaikų darbštumu – džiaugėsi vaikų užaugintais pomidorų ir gėlių sodinukais.

Labai džiaugiamės, kad su vaikais noriai ir šiltai bendravo  įmonėje dirbantys darbuotojai. Taip pat dėkojame už vaišių stalą vaikams, ekskursiją ir atminimo dovanas.

Norime padėkoti ,,Orlen Lietuva“, kad jau ne vienerius metus prisidedate prie stokojančių vaikų svajonių įgyvendinimo. Iki kitų susitikimų.

Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė[1657]
              


     2017 m. kovo 9 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyboje įvyko atvira diskusija, kurios tema „Globėjų, įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) mokymų programa ir jos esmė; GIMK vykdyta veikla Mažeikių rajone 2016 metais“. Diskusijoje dalyvavo atestuotos GIMK mokytojos Vaiva Spudulienė ir Aurelija Lukė, Mažeikių mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Mažeikių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Inga Raupienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Kekytė, Bendruomeninio pagalbos vaikams centro direktorė Daiva Meškienė, BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė ir kiti specialistai. Diskusijos metu buvo pristatyta GIMK programa.

      Programos esmė – pagrindinis dėmesys skiriamas gebėjimams, kuriuos privalo turėti asmenys, ketinantys globoti vaiką. Mokymų metu siekiama, kad norintieji įvaikinti ar globoti vaiką suprastų, kas jų laukia auginant įvaikintą (globojamą) vaiką. Naujos programos įgyvendinimas neapsiriboja vien būsimų globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimu - paruošti specialistai teikia visokeriopą pagalbą įvaikinusioms ar globojančioms šeimoms, prisideda prie teigiamos visuomenės nuomonės apie globą ir įvaikinimą formavimo. GIMK mokytojos buvo parengusios ir praktinių užduočių, kurios ne tik įtraukė dalyvius į veiklą, bet ir privertė susimąstyti, kad gyvenimas labai trapus ir pats asmuo negali kontroliuoti savo likimo. Diskusijoje dalyvaujantys specialistai aktyviai domėjosi programa, turėjo daug klausimų GIMK atestuotoms mokytojoms ir vieni kitiems. Buvo iškelta pagrindinė problema – asmenų, norinčių globoti ar įsivaikinti trūkumas, aptartos galimybės viešinti GIMK programą, įstaigų ir organizacijų, bendruomenių bendradarbiavimas ieškant būsimųjų globėjų. Taip pat buvo pristatyta ir GIMK veikla Mažeikiuose per 2016 metus. Pernai GIMK mokymuose dalyvavo 5 asmenys (3 šeimos). 1 šeima kreipėsi dėl įvaikinimo, 3 asmenys (2 šeimos) dėl globojimo.

       Kviečiame visus, kurie domisi galimybe globoti ar įsivaikinti tėvų globos netekusius vaikus, atverti jiems savo namų duris, kreiptis į BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybą, adresu Naftininkų g. 9, Mažeikiai, telefonu: (8-443) 20138, arba į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, Laižuvos g. 3, Mažeikiai, telefonu: (8-687) 49582.

  

socialinė darbuotoja

Renata Didžiulienė

  

 „Aš laukiu Tavęs ...“       [1636]

Darbas su žmogumi – visada sunkus, o darbas su vaikais – tai malonus ir intriguojantis iššūkis. Vaikai yra greitai besikeičiantys ir besivystantys individai, todėl globėjai turi suspėti eiti koja kojon su vaiku, suprasti jų poreikių svarbą, nes rezultatas galimas tik tuomet, kai darbas yra nuoseklus ir nuolatinis. Bet koks pokytis – ilgas procesas.

Mažeikių rajone gyvenantiems globėjams (rūpintojams) nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. iki 2016 m. gruodžio 31 d. (pagal bendradarbiavimo sutartį su Akmenės rajono vaikų globos namais) teiktos paslaugos pasiekė 30 globėjų (rūpintojų). Informavimo ir konsultavimo paslaugų suteikta 60 kartų. Teikiant šią paslaugą globėjams (rūpintojams) buvo teikiamos individualios konsultacijos, suteikiama informacija būsimiems globėjams (rūpintojams) ir įtėviams apie globą ir įvaikinimą, pravesti įvadiniai mokymai pagal GIMK programą, pervertinimai. Konsultavimo ir informavimo paslaugas teikė Akmenės rajono vaikų globos namuose dirbančios dvi atestuotos socialinės darbuotojos – GIMK mokytojos Vaiva Spudulienė ir Aurelija Lukė.

Mažeikių rajono globėjams (rūpintojams) buvo organizuotos savipagalbos grupės „Padėkime vienas kitam“ (rugsėjo ir lapkričio mėn.), kurių metu globėjai nuoširdžiai dalinosi savo gerąja patirtimi, sėmėsi stiprybės vieni iš kitų, ieškojo būdų kaip teisingai pasielgti susiklosčius sudėtingoms situacijoms. Jie pasakojo kokių džiugių gyvenime akimirkų suteikia globa: kaip iš naujo patiriama motinystė, džiuginantys globojamo vaiko pasiekimai, augimas kartu su vaiku neatsiliekant nuo naujovių. Taip pat buvo organizuoti seminarai, kuriuos vedė Akmenės rajono vaikų globos namų psichologė Vilma Suodienė: „Paauglystės ypatumai ir paramos bei bendravimo su paaugliu svarba“ (spalio mėn.) ir „Mažojo neklaužados sutramdymas“ (gruodžio mėn.). Seminarų metu globėjai aktyviai įsitraukė į praktines užduotis, žiūrėjo video medžiagą, dalinosi savo patirtimi bei uždavinėjo jiems aktualius su seminaro tema susijusius klausimus.

Prie seminarų ir savipagalbos grupių organizavimo prisidėjo BĮ Mažeikių socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Inga Raupienė.

Atestuotos socialinės darbuotojos yra pasirengusios suteikti pagalbą visoms globėjų (rūpintojų) ir įtėvių šeimoms, kurios susiduria su sunkumais augindamos, auklėdamos į šeimą paimtus vaikus, suteikti informaciją apie globą (rūpybą)/įvaikinimą visiems asmenims, kurie nori dalintis savo širdies šiluma, namų jaukumu, šeimos aplinka su biologinių tėvų globos (rūpybos) netekusiais vaikais.

Jei norite sužinoti daugiau apie įvaikinimą, globą (rūpybą), prašome kreiptis į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių (Laižuvos g. 3, Mažeikiai, tel. 8 687 49582, el.p.: liudvika.lapiene@mazeikiai.lt),  į Mažeikių socialinių paslaugų tarnybą (Naftininkų g. 9, Mažeikiai, tel. 8 443 20138, el.p.: direktore@socpaslaugos.lt), į atestuotas socialines darbuotojas – GIMK mokytojas (Dvaro g. 15, Agluonų k., Akmenės r., tel. 8 425 59184).

Atestuotos socialinės darbuotojos – GIMK mokytojos Vaiva Spudulienė ir Aurelija Lukė
   

           Sausio 26 dieną Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos poskyrio pareigūnė Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė  pradžiugino BĮ Mažeikių socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikus. Pareigūnė priminė vaikams saugaus elgesio kelyje taisykles, akcentavo, kaip svarbu kelyje būti matomu. Išdalino vaikams po atšvaitą.[1620][1624]

Taip pat pareigūnė priminė centro lankytojams, kad negalima bendrauti su nepažįstamais asmenimis, nes gali būti, kad jie turi blogų ketinimų.

Vaikai noriai įsitraukė į diskusiją, kuri vyko prie apskrito stalo. Dėkojame pareigūnei už naudingus patarimus, dovanas ir nuoširdų bendradarbiavimą.

 Socialinė darbuotoja Giedrė Vaičkutė

    PADĖKA

Imant prisipildo rieškučios, duodant – širdis.
Artėja gražiosios žiemos šventės. O kokios žiemos šventės be eglutės???
    BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centras pasipuošė nauja, didele, gražia eglute. Išsipildė viena didelė vaikų svajonė. Už tai esame dėkingi Gintaro Vyniauto individualiai įmonei "Žemaitijos stogai".[1595]
Gera gyventi, kai mokame dalintis ir dalyti...


Socialinė darbuotoja Roma Kochienė
      Asociacija "Bendraukime" nuo šių metų spalio mėnesio įgyvendina projektą "Prisijaukinkime judesį", kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybės administracija pagal Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2016 metų priemonių vykdymą. Projekto tikslinė grupė - socialinės rizikos šeimose augantys vaikai ir jų tėvai, taip pat asociacijos nariai, kurių dauguma dirba pedagoginį arba socialinį darbą.[1585][1587]

      Šiuo metu vyksta intensyviausia projekto dalis - vaikai ir suaugusieji aktyviai kartą per savaitę atlieka Pilateso mankštą. Mankštos metu stiprinamas ne tik kūnas, gerinama laikysena, bet ir skatinamas glaudesnis ryšys tarp artimųjų. Iš pradžių nepatikliai žiūrėję į Pilateso mankštos teikiamą naudą, šiandien jau visi džiaugiasi treniruotėmis. Prieš prasidedant Pilateso mankštoms, socialinės rizikos šeimų vaikai fizinį aktyvumą didino šokdami Zumbą, lauke žaisdami aktyvius žaidimus. Vaikams šie užsiėmimai labai patiko.

   Judėjimas, aktyvumas, ypač šaltuoju ir tamsiuoju metų periodu, padeda išlaikyti gerą savijautą ir nuotaiką. Fizinio šeimų pasirengimo išbandymas dar laukia paskutiniame ir baigiamąjame projekto etape, tai - draugiškos varžybos "Sportiškiausia šeima".   

Parengė asociacijos "Bendraukime " narė Renata Didžiulienė
               

Vaikų dienos centro vaikus ir Šv.Pranciškaus Asyžiečio parapijos "Caritas" savanores sieja graži ir nuoširdi draugystė. Jau tapo tradicija – kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį susitikti.

                      Lapkričio 4 dieną kartu su savanorėmis pas vaikus atėjo jaunoji savanorė žurnalistė Ernesta ir dantų technikė Žaneta. "Mes visi norime turėti gražią šypseną, baltus, sveikus dantis, kad iš burnos sklistų malonus kvapas. O kad tai turėtume, būtina gera burnos higiena, tinkama dantų priežiūra" – pasakojo Žaneta. Kaip prižiūrėti dantis, kaip teisingai ir kiek kartų valyti, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti, vaikams priminė dantų technikė. Žaneta pasakojo ir apie tai, kas nutinka, kai dantukų neprižiūrime. Didelį įspūdį vaikams paliko dantų muliažas, kurį jie galėjo paliesti, palaikyti savo rankose.[1560] [1564]

                      Visi susitikimo dalyviai Žanetos buvo apdovanoti dantų šepetėliais, kramtoma guma. Pabaigoje, sukalbėję padėkos maldą, visi susėdome prie stalo pasivaišinti pyragais ir arbata.

Dėkojame už įdomius, linksmus susitikimus. 

Parengė socialinė darbuotoja Roma KochienėSpalio 3 d. BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnyba atsiliepė į Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojos Sigutės Bernotienės kvietimą puošti savo miestą bijūnais. Socialinių paslaugų tarnybos darbuotojos mielai atnešė bijūnų sodinukų. Į pagalbą sodinant kelmelius buvo pakviesti ir Vaikų dienos centrą lankantys vaikai. Talkininkai nusprendė įvairiaspalviais bijūnų krūmais papuošti BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos tarnybos kiemelį. Vaikai suskubo nešti ir dėlioti į paruoštas duobes bijūnų kelmelius. Berniukams labai patiko kastuvais kabinti žemę, tad pasikeisdami pylė žemes į duobes. Smagiai dirbdami net nepajuto, kaip pasodino 15 bijūnų krūmelių. Dabar visi talkininkai su nekantrumu lauks kitos vasaros, kol pražys rausvi, balti, raudoni kvapnūs žiedai. Vaikai pažadėjo sodinukais rūpintis ir vasarą - neleisti krūmeliams nudžiūti.NuotraukaNuotrauka[1551]

Dėkojame darbuotojoms, atnešusioms savo sodinukų, ir visiems talkininkams už nuoširdų darbą. Tikimės, kad prigis visi bijūnų krūmeliai, kurie džiugins ne tik mūsų, bet ir praeivių akį. Kviečiame bijūnų žydėjimo metu aplankyti Socialinių paslaugų tarnybos kiemelį, prisėsti ant suolelio ir pasimėgauti akį džiuginančiomis spalvomis ir nosį kutenančiais žiedų kvapais.[1553]

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė

 

 

       Rugsėjo 2 dieną Vaikų dienos centre apsilankė Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijos "Carito" atstovės. Kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį vaikus aplankančios moterys ir šįkart atėjo gerai nusiteikusios bei pasiruošusios kartu su vaikais dirbti. Vaikai ir savanorės kreidelėmis dažė smulkiąją druską, o spalvotas smilteles sluoksniais pylė į nedidukus stiklainiukus. Šis darbelis patiko ne tik vaikams, bet ir moterims, kurios, dažydamos druską, sudainavo keletą dainų apie prabėgusią vasarą. Kai tik stiklainiukai buvo užpildyti, visi susirinko prie vaišėmis nukloto stalo. "Carito" savanorės ir vaikai maldele palaimino maistą, moterys vaikams naujų mokslo metų proga padovanojo po tušinuką.[1537]NuotraukaNuotrauka

Dėkojame "Carito" atstovėms už apsilankymą, už dovanėles, už tai, kad kaskart atėjusios atneša šviesos ir meilės spindulėlį. 

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė


  Rugpjūčio 31 d. Vaikų dienos centras sulaukė netikėtų svečių - jaunavedžių Justinos ir Eriko Jonušų. Vos prieš savaitę susituokę jaunuoliai atnešė vaikams daugybę kanceliarinių priemonių, kurių jiems, vietoj įprastų gėlių, šventės metu padovanojo svečiai. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo gautas dovanas ir dėkojo svečiams. Prieš pat mokslo metus padovanotos rašymo ir piešimo priemonės, sąsiuviniai, pieštukinės ir kuprinės labai pradžiugino būsimus mokinukus. Vaikai draugiškai dalijosi dovanomis ir ragavo dovanotus saldumynus. Svečiai žadėjo nepamiršti vaikų ir ateityje, o prireikus pagalbos pasiūlė kreiptis į juos.[1529]Nuotrauka

Už gausias dovanas ir atneštą gerą nuotaiką nuoširdžiai dėkojame jaunavedžiams Justinai ir Erikui Jonušams ir linkime jiems šeimyninės laimės, meilės ir šilumos - širdyse ir namuose.

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė


  Rugpjūčio 27 dieną Vaikų dienos centro vaikai dalyvavo Mažeikių rajono neįgaliųjų sporto šventėje. Šiltą šeštadienio dieną vaikai susirinko prie Vaikų dienos centro ir visi kartu patraukė prie Centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštės. Šventėje netrūko sportinių rungčių, vaikai su entuziazmu dalyvavo baudų mėtymo į krepšinį rungtyje, kurioje mažiausiems žaidėjams į pagalbą atėjo treneriai, statė bokštus ir rungėsi gumos tempimo rungtyje. Berniukus labai domino sunkumų kilnojimo rungtis, bet, kad galėtų joje dalyvauti, teks palaukti dar keletą metelių. Vaikai puikiai pasirodė sportinėse rungtyse ir gavo net ne vieną apdovanojimą. Šventėje vaikai kartu su visais dalyviais ragavo kareivišką žirnių košę..Nuotrauka[1521]

 Dėkojame Mažeikių cerebrinio paralyžiaus draugijai už kvietimą dalyvauti šioje smagioje šventėje. Vaikai namo išsiskirstė besidžiaugdami savo ir draugų laimėjimais.NuotraukaNuotrauka

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė
  Rugpjūčio 25 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai atsisveikino su vasara - vyko į jau tradicine tapusią kelionę prie jūros, tuo pačiu aplankė ir indėnų "Vinetu kaimą". Vos tik vaikai išlipo iš autobuso, juos pasitiko indėnas Bėgantis Jautis, kuris ne tik išmokė vaikus sveikintis, padėkoti ir atsisveikinti indėniškai, bet ir lydėjo pažintinės programos metu. Kiekvienas vaikas turėjo susigalvoti savo indėnišką vardą, kurį indėnė Šokanti Gyvatė nupiešė ant veidų. Pajutę indėnišką dvasią vaikai sugužėjo į apeigoms, pasitarimams skirtą tipi, kur išbandė indėnų muzikos instrumentus, šoko "Lietaus šokį"Vaikai perėjo indėnų energetinį labirintą, kurio centre baltagalviui ereliui patikėjo savo norus. Muziejuje vaikai apžiūrėjo tikrus iš Šiaurės Amerikos atgabentus indėnų daiktus, papuošalus ir ginklus. Keletą ginklų vaikai išbandė ir patys - šaudė iš lankų ir spjaudyklėmis. Draugiškieji indėnai atsisveikindami vaikus pavaišino ledais. Indėnų šūkiais atsisveikinę su "Vinetu kaimu", vaikai pajudėjo link jūros.Nuotrauka Čia šokinėjo per bangas, rinko jūros nugludintus akmenėlius ir stikliukus, ieškojo gintaro. Berniukai, trumpai pasidžiaugę bangomis, ėmėsi kasti kanalus, statyti pilis. Vėliau vaikai dar pasimėgavo saulės voniomis ir pavargę, bet laimingi ir kupini įspūdžių susiruošė namo. Grįžtant namo autobuse skambėjo ne tik vaikų juokas, bet ir dainos..[1511]Nuotrauka 

Džiaugiamės, kad Lietuvos Respublikos Socialinės ir darbo apsaugos ministerijos finansuoto projekto lėšomis pavyko suorganizuoti tokią puikią ir gerų įspūdžių kupiną kelionę.

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė
    Rugpjūčio 27 dieną (šeštadienį) 12 val.  Mažeikių rajono  neįgaliųjų sporto šventė                                        [1501]

  Rugpjūčio 5 dieną Vaikų dienos centre lankėsi Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijos "Caritas" savanorės. Moterys atsinešė spalvotų kreidelių ir pakvietė vaikus į lauką piešti. Susirinkę vidiniame Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro kiemelyje vaikai ir savanorės sutarė, kad pieš vasarą ir kitus su džiaugsmu, meile susijusius piešinius. Vaikai pavieniui ar būreliais sukrito ant grindinio ir susikaupę piešė spalvotomis kreidelėmis, pakildami tik pažiūrėti draugų piešinių ar pasikeisti spalvomis. Greit plyteles padengė gražūs, spalvingi piešiniai - gėlės, saulutės, širdys. Vaikų ir savanorių entuziazmą atvėsino tik apniukęs dangus ir apie lietų perspėjantys pirmieji lašai. Sugužėję į vidų, nusiplovę spalvotus delnus, vaikai ir viešnios susirinko prie gausaus vaišių stalo. Kaip ir įprasta Vaikų dienos centre apsilankius "Carito" atstovėms, visi kartu sukalbėjo maldelę ir tik tada sėdo prie stalo ragauti gardumynų. Gaila, kad vasaros lietus neleis ilgesnį laiką pasidžiaugti įvairiaspalviais piešiniais, kurie būtų džiuginę ne tik piešėjų, bet ir praeivių akis. Tačiau esame dėkingi "Carito" savanorėms už smagias kartu praleistas akimirkas ir laukiame sekančio susitikimo. [1493]Nuotrauka[1497]

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė
Liepos mėnesį BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai intensyviai užsiėmė nauja veikla -  dekupažu. Vaikai buvo supažindinti su dekupažo technika, sužinojo kaip ji atliekama ir ką galima ja papuošti. Jie kruopščiai dažė kamštinius padėkliukus, rinkosi paveikslėlius iš servetėlių ir kirpo juos. Sudėtingesnius paveikslėlius padėjo iškirpti darbuotojos. Mergaitės mieliau rinkosi gėles, drugelius, vaikinai - gyvūnus. Sudėtingiausia proceso dalis buvo paveikslėlių klijavimas ant pagrindo. Kai kurie vaikai, praradę kantrybę, ieškojo draugų pagalbos. Per keletą dienų stalą nugulė visa krūva vasariškais paveikslėliais margintų arbatos puodelių padėkliukų. O lakuoti buvo visai lengva. Vaikai dekupažu papuošė ne tik padėkliukus, bet ir stalelį, skirtą smėlio ir šviesos staliukui.[1485] 

      Smėlio ir šviesos staliukas - tai naujas vaikų terapinis užsiėmimas, kurio metu skambant ramiai muzikai vaikai, pasirinkę mėgstamas fonines spalvas, kuria piešinius, arba tiesiog žarsto į šį staliuką subertas manų kruopas. Tai puikus būdas atsipalaiduoti, išreikšti save kuriant. Smėlio ir spalvų staliuką Vaikų dienos centras įsigijo už Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuoto projekto lėšas. Terapiniai užsiėmimai vyksta kiekvieną pirmadienį, kiekvienam vaikui individualiai skirtas laikas šiam užsiėmimui. Vaikams labai patinka piešti ant šviečiančio spalvoto pagrindo, tad kiekvieną pirmadienį kantriai laukia savo eilės, kada galės prisėsti prie smėlio ir spalvų staliuko ir sukurti naują nepakartojamą paveikslą.[1488]


Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė 
  Liepos 29 d. Vaikų dienos centre vyko smiginio varžybos. Vaikams labai patiko pavasarį vykusios smiginio varžybos tarp šeimų, tad tokias varžybas surengėme dar kartą. Šįsyk  vaikai varžytis pakvietė tarnybos socialines darbuotojas, užimtumo specialistę ir socialinio darbuotojo padėjėją. Prieš varžybas vaikai pamiklino rankeles žaisdami tarpusavyje. Treniruotės, vaikiškas azartas ir nedidelis žaidimo sąlygų palengvinimas vaikų naudai lėmė vaikų pergalę prieš darbuotojas. Kol buvo skaičiuojami rezultatai, vaikai pakvietė savo viešnias pasivaišinti jų pačių keptu skaniu pyragu ir kvapnia arbata. Prie stalo visi dalijosi žaidimo įspūdžiais, linksmai plepėjo apie kasdienę veiklą.Nuotrauka[1470]

    Ačiū socialinėms darbuotojoms už drąsą priimant vaikų mestą iššūkį, kantrybę ir puikų žaidimą.[1472][1474]


Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė
    Nors BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Krizių centras atsidarė visai nesenai, tačiau šiandieną jame laisvas liko tik vienas kambarys.

Krizių centras pirmosios šeimos sulaukė jau birželio 15 d., o netrukus atvyko dar dvi šeimos. Šiuo metu centre gyvena 9 amenys, kurie savo namuose vis patirdavo smurtą...“vis dar sunku priprasti, kad ant tavęs niekas nešaukia, nevadina įvairiausiais neigiamais epitetais. Nereikia bijoti, kad vyras į namus grįš apsvaigęs ir su vaikais reikės kažkur bėgti, nes būsime išvyti“ kalba čia gyvenančios moterys. Jos džiaugiasi, kad gali pusei metų apsigyventi saugiose ir jaukiose patalpose. Nusiraminti, ramiai apsvarstyti kaip elgtis toliau...

Dėl galimybės apsigyventi BĮ socialinių paslaugų tarnybos Krizių centre bet kuriuo paros metu teiraukitės telefonu +37061604942.


Norime pasidalinti svarbia informacija su tomis kurios nedrįsta ar negali garsiai prisipažinti, kad patiria smurtą šeimoje. Pasaulyje vyksta kampanija, pavadinimu “Juodas taškas”. Jos tikslas – padėti atskleisti smurto aukas šeimose. Juodas taškas ant delno – tai nebylus pagalbos šauksmas, prašymas padėti, jis aplinkiniams suprasti, kad moteris šeimoje kenčia smurtą ir jai reikalinga pagalba. Juk atvirai paprašyti pagalbos ji negali, nes skriaudikas praktiškai visą laiką ją stebi, seka kiekviena jos žingsnį. Kuo daugiau žmonių sužinos apie smurto aukas, tuo daugiau galimybių joms padėti. Jei matote moterį su juodu tašku ant rankos, turėtumėte suklusti: tai reiškia, kad jai reikalinga pagalba, tačiau ji bijo viešai apie tai prabilti ar kreiptis į atitinkamas instancijas. Jei esate neabejingi – reikėtų bandyti moteriai padėti.

BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos krizių centro socialinė darbuotoja Aistė Jurgilaitė


 Liepos 5 d. Vaikų dienos centre buvo paminėtos Valstybės - Karaliaus Mindaugo karūnavimo - dienos išvakarės. Vaikai pynėsi trispalves apyrankes, mažesniesiems vaikams pinti padėjo vyresnieji. Pasipuošę savo pačių ar draugų pintomis apyrankėmis, vaikai dalyvavo viktorinoje "Ką žinai apie gimtąją valstybę?" - spėliojo, koks Lietuvos valstybės plotas, sienų ilgis, vardijo kaimynus, atsakinėjo į įvairius viktorinos klausimus, susijusius su Lietuva. Visi vaikai už teisingus atsakymus buvo apdovanoti saldumynais, neliko nė vieno negavusio skanėsto. Galima pasidžiaugti, kad jaunoji karta tikrai nemažai žino apie savo valstybę.Nuotrauka

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė     Liepos 1 d. Vaikų dienos centre kaip ir kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį apsilankė Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijos "Carito" savanorės. Vaikai visada laukia ir džiaugiasi Jų apsilankymu. Savanorės kartu su vaikais gamino vasaros simbolį - vėjo malūnėlį. Visi susikaupę lankstė, klijavo, tvirtino malūnėlius ir lipnia juosta, o paskui movė juos ant šiaudelių. Visi turėjo po vėjo malūnėlį, vieni vėjo malūnėliai sukosi lengvai ir greit, kitus reikėjo stipriau papūsti. Kai tik nuo pūtimo įraudo žandai, viešnios ir vaikai susirinko prie vaišių stalo. Po maldelės visi kartu vaišinosi saldainiais, sausainiais, pyragu.[1448]

Parengė Renata Didžiulienė

 

Birželio 23 d. BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai paminėjo Jonines. Išklausę pasakojimo apie senąsias Joninių šventimo tradicijas, ir patys papasakojo, ką žino apie šią šventę. Paskleidę ant stalo lauko žolynų puokštes vaikai skaičiavo kiek gi skirtingų rūšių augalų yra, nes Joninių vainikus pagal senąsias tradicijas patartina pinti iš 9 ar 12 žolynų. Vieni vaikai patys pynėsi vainikus iš patikusių gėlių, kitiems reikėjo padėti, nes vainikų dar nebuvo pynę. Vainikus pinti patiko tiek berniukams, tiek mergaitėms. Lauko gėlių užteko kiekvienam vaikui nusipinti nedideliam vainikėliui. Vainikus vaikai nešėsi namo, ir ketino, jei tik ras galimybę, paleisti juos į upę ar kitą vandens telkinį.[1435][1441]

Parengė Renata Didžiulienė

   Birželio 22 d. BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos vaikus aplankė Mažeikių rajono Visuomenės sveikatos biuro atstovė. Moteris priminė vaikams pagrindines higienos taisykles, kad ypač svarbu švariai plauti rankas prieš valgį, pasinaudojus tualetu, grįžus iš lauko ir pan. Vasarą padaugėja įvairių žarnyno infekcinių ligų, tad ši informacija labai naudinga. Visuomenės sveikatos biuro darbuotoja atsinešė "mikrobų" maišelį, į kurį vaikai nedrąsiai kišo rankas, o vėliau specialiu žibintuvėliu pašvietusi, rodė vaikams, kokios nešvarios jų rankos. Vaikai puolė plautis rankų pagal rekomendacijas, kad kuo greičiau nusiplautų visus nešvarumus, ir antrą kartą pašvietus žibintuvėliu - "mikrobų" nesimatytų. Tuo pačiu buvo patikrintos ir vaikų žinios apie dantų valymą - vaikai valė žaislinio krokodiliuko dantis. Džiaugiamės, kad Vaikų dienos centro vaikai į daugelį užduotų klausimų apie švarą atsakė teisingai.Nuotrauka[1432]

      Dėkojame Mažeikių rajono Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai už įdomų pasakojimą apie higieną, lankstinukus. Vaikai iš karto prie kriauklių pakabino laminuotas rankų plovimo taisykles. Likusias taisykles vaikai padovanojo naujai įsikūrusiam Krizių centrui.

Parengė Renata Didžiulienė  Birželio 20 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai atsiliepė  į Lietuvos Respublikos aplinkos viceministro Lino Jonausko raginimą skinti lubinus, taip užkertant kelią jų plitimui. Priskynę glėbius mėlynažiedžių lubinų, vaikai nutarė šias gražias lauko gėles padovanoti. Nešini puokštėmis jie aplankė Vaikų dienos centro kaimynus - Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centrą, UAB "Sveikata šeimai", Pedagoginę psichologinę tarnybą, Visuomenės sveikatos biurą, "Vingiorykštės" vaistinę, "Medea" kliniką, saloną FUJI, R. Jokūbienės IĮ kanceliarinių prekių parduotuvę, taip atsidėkodami už anksčiau ištartą gerą žodį, paramą Vaikų dienos centrui, bendradarbiavimą. Su likusiais lubinų glėbiais vaikai nuvyko į Mažeikių savivaldybę. Čia lauko gėlėmis apdovanojo vicemerę Ireną Macijauskienę, Sigutę Bernotienę, mero patarėją Vygandą Povilą Ostrauskį ir administracijos direktorių Bronių Kryžių bei kitus savivaldybės darbuotojus. Visi džiaugėsi netikėtu vaikų vizitu ir puokštėmis, domėjosi, kokia proga juos nudžiuginti nusprendė mažieji, mainais vaikus vaišino skanumynais.Nuotrauka

       Lubinų skynimas - ne tik pagalba gamtai, bet ir proga nudžiuginti žmones, kuri nieko nekainuoja. Vaikams labai patiko skinti ir dovanoti lubinus, tad tikimės, kad ir sekančiais metais įgyvendinsime šią idėja bei pakviesime ir kitus Mažeikių miesto gyventojus prisijungti prie šio sumanymo. Dovanoti džiaugsmą - labai smagu!

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė


  Birželio 10 d. BĮ Mažeikių  socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai vyko į ekskursiją po Vilnių. Ši kelionė buvo suplanuota jau seniai, tad visi jos labai laukė ir nepatingėjo atsikelti ankstyvą rytą. Kartu su vaikais vyko ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijos "Caritas" savanorės - vaikai jas pakvietė dėkodami už anksčiau įvykusią piligriminę kelionę. Kelionė ilga, tad kojų pamankštinti keliauninkai sustojo pakelės kavinėje - čia ir užkando, ir smagiai praleido laiką žaidimų aikštelėje.[1395][1397]Pakeliui į televizijos bokštą visi bandė spėlioti, kokio gi jis aukščio, deja, neatspėjo niekas - bokštas kur kas aukštesnis nei vaikai įsivaizdavo. O jau pro televizijos bokšto langus atsiveriančio vaizdo gražumas! Į valias pasidžiaugę miestu iš paukščio skrydžio, vaikai ieškojo žinomų miesto pastatų - gana greit rado Gedimino pilį, [1399]Vilniaus arkikatedrą baziliką. Vaikai aplankė Katedros aikštę, kiekvienas sukdamasis ant stebuklingos plytelės sugalvojo savo norą, ir lauks jo išsipildant. Apžiūrėjo ir pačią arkikatedrą, kur maloni prižiūrėtoja vaikus apdalino lankstinukais. Vaikų dienos centro vaikai gana išmanūs, tad prie paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui pasinaudoję mobiliąja programėle, sulaukė paties kunigaikščio skambučio ir trumpos jo pasakotos istorijos apie Vilniaus įkūrimą. [1401]Vaikai užkopė į Gedimino pilies kalną, apžiūrėjo pilį ir pasidžiaugė gražiais nuo kalno atsiveriančiais vaizdais. Nusileidę keliauninkai suvalgė po porciją gaivinančių ledų ir patraukė į Valdovų rūmus. Vaikai dar norėjo aplankyti ir Prezidentūrą, tačiau apniukęs ir lietumi grasinantis dangus pakoregavo planus, tad Prezidentūros lankymą palikę ateičiai, vaikai suskubo keliauti namo.       Birželio 3 d. BĮ Mažeikių r. Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai vyko į piligriminę kelionę po Šiaulių apylinkes.[1365] Į šią kelionę vaikus Tarptautinės Vaikų gynimo dienos proga pakvietė šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos "Caritas" ir tarptautinis socialinis projektas "Nebūk naivus kelyje". Į kelionę piligrimai išsiruošė ankstų birželio 3-osios rytą. Pakeliui į Pranciškonų vienuolyną visi rankose su geriausiomis mintimis šildė rožančių, kurį ketino palikti Kryžių kalne.[1371][1373] Vienuolyne keliauninkus pasitiko vienas iš brolių pranciškonų - papasakojo apie vienuolyną, vienuolius ir jų kasdienybę, aprodė koplyčią, vidinį kiemelį ir biblioteką. Vaikams buvo smalsu, ar tikrai vienuolis tikras, tačiau greit tuo įsitikino, o vienas berniukas net pasisakė, kad   užaugęs norėtų būti vienuoliu ar kunigu. Vienuolyno koplyčioje vaikai dalyvavo Šv. Mišiose, ir kiekvienas vaikas gavo kunigo palaiminimą. Apžiūrėję Kryžių kalną, Nuotraukavaikai nusprendė, kad suskaičiuoti visus kryžius kryželius čia neįmanoma. Visi keliauninkai sutartinai išsirinko kryžių, ant kurio pakabino atsivežtą rožančių. Vėliau piligrimai vyko į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Katedros zakristijonas padovanojo vaikams šventų paveikslėlių ir maldelę, kartu su piligrimais aplankė visus katedroje esančius altorius. Vaikai katedroje uždegė žvakelę už Vaikų dienos centrą. Apsilankę katedroje, [1369][1367]vaikai šalia esančioje pievelėje su malonumu vaišinosi "Carito" savanorių padovanotais ledais. Paskutinis kelionės tikslas buvo Agailių koplyčia - tai visiems atvira koplyčia, esanti vidury miško, o šalia dar ir šaltinis. Vaikai prisipylė buteliukus šaltinio vandens - lauktuvėms namiškiams. Dar šiek tiek pasidžiaugę gaiviu miško oru keliauninkai susiruošė namo. 

    Kelionė paliko vaikams daug įspūdžių, už kuriuos dėkojame Šv. Pranciškaus Asyžiečio "Carito" ir Tarptautinio socialinio projekto "Nebūk naivus kelyje" savanoriams.


Parengė socialinė darbuotoja Renata DidžiulienėPalauk,sustok maža vaikyste...
Neišsinešk meškiukų, pasakų gražių,
Mes dar nespėjome lėlėm kasų supinti,
Ir pastatyti smėlio rūmų nuostabių!

Tu neišeik! Dar leisk pabūt nerūpestingais..
Dar norime basi lakstyt gėlių takais..
Palauk,sustok, brangi Vaikyste!
Dar leisk pabūt nors kiek mažais!

Birželio 1-oji - Tarptautinė Vaikų gynimo diena. Šią gražią dieną norėjome nudžiuginti ne tik mūsų Vaikų dienos centro vaikus, bet šventę surengti ir didesniam būriui vaikų. Vaikai judrūs, gyvybingi, jie mėgsta žaisti ir lakstyti, ir kas gi gali jiems labiau patikti nei žaidimai lauke - padedant futbolo klubui "Atmosfera" surengėme draugiškas futbolo varžybas "Tvirtėk ir auk su futbolo kamuoliu".  Džiaugiamės, kad prie šaunios mūsų vaikų grupės prisijungė ir Viekšnių šv. Jono Krikštytojo parapijos Vaikų dienos centro vaikai, futbolo klubo "Atmosfera" auklėtiniai bei į šventę atėję vaikai.      Vaikams gražius žodžius ir linkėjimus sakė BĮ Mažeikių r. Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė, vicemerė Irena Macijauskienė, šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos "Carito" vadovė Virginija Valko ir Tarptautinio socialinio projekto "Nebūk naivus kelyje" pirmininkas Mindaugas Jonušas. Po svečių kalbų pakvietėme vaikus žaisti - vieni vaikai žaidė futbolą, kiti -  dalyvavo futbolo estafetėse, o tretieji išbandė savo taiklumą Mažeikių Rotary klubo "Liberta" ir buvusios klubo prezidentės Editos Rancienės padovanotame "Metų įvartyje". Šią gražią šventę užbaigė masinis futbolo kamuolio metimas kuo aukščiau ir žongliravimas juo. Po to vaikus pakvietėme vaišintis UAB "Riestlita" padovanotais šviežiais riestainiais. Šventėje netrūko ir saldainių - o kaip gi vaikai be jų!     Dėkojame visiems svečiams ir dalyviams, susirinkusiems Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga organizuotoje šventėje "Tvirtėk ir auk su futbolo kamuoliu" bei visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo.[1386]Nuotrauka
Parengė Renata Didžiulienė


     

      Gegužės 27 d. Vaikų dienos centro vaikai lankėsi Mažeikių muziejuje. Kai kurie vaikai jau buvo matę muziejaus eksponatus, nes lankėsi čia kartu su klasės auklėtoja ir bendramoksliais, kiti muziejuje pabuvojo pirmą kartą. Mažeikių muziejus mielai priėmė gausų būrį vaikų, kiekvienas gavo po nemokamą bilietą. Pažintį su muziejumi pradėjome nuo parodos - konkuso "Lietuvos kalvių kalvis", tačiau kalvystės menas - metaliniai kryžiai - vaikų ypatingai nesudomino. Daug įdomesnė pasirodė Mažeikių rajono technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų paroda, vaikai atpažino jų mokyklų pristatytus darbus. O labiausiai visus domino protėvių papuošalų, ginklų ir kitų dirbinių ekspozicijoje esantys didinamieji stiklai - buvo labai smalsu apžiūrėti ir smulkiausias dirbinių detales.

[1351][1353]Muziejaus darbuotojos pakvietė mus apsilankyti ir kitą kartą. Esame labai dėkingi Mažeikių muziejui už galimybę nemokamai pamatyti parodas, ekspozicijas, todėl vaikai išeidami sutartinai muziejaus darbuotojom tarė "Ačiū".

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė


2016 m. gegužės 20 dieną socialinių paslaugų tarnybos darbuotojos dalyvavo Marijampolėje vykusiame Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos (LSDA) suvažiavime. Šiuo metu asociaciją sudaro 975 nariai. [1340][1333]LSDA gina socialinį darbą dirbančiųjų socialines garantijas, siekia darbo krūvių mažinimo, atlyginimo didinimo, saugių darbo sąlygų užtikrinimo, dalyvauja sprendžiant socialinės politikos klausimus, siekia tarptautinio bendradarbiavimo su socialiniais darbuotojais, dalyvauja Lietuvos Respublikos prezidentės inicijuotoje kampanijoje „Už saugią Lietuvą“. LSDA prezidentė Rasa Laiconienė atstovauja socialinį darbą dirbančius dalyvaudama socialinio darbo tarybos veikloje, radijo ir televizijos laidose.

Suvažiavime pristatyta asociacijos veiklos ir finansinės ataskaitos, svarstyti įstatai. R. Laiconienė pabrėžė, kad socialinis darbas – ne tik labdaros ir paramos teikimas, tai kompetentingas ėjimas link pokyčių, kai su mumis bendradarbiauja. Vilniaus universiteto docentė, socialinių mokslų daktarė Jolita Buzaitytė – Kašalynienė pristatė tyrimo „Socialinio darbuotojo profesinė veikla ir jo įvaizdis visuomenėje“. Suvažiavime dalyvavo seimo nariai – Albinas Mitrulevičius ir Juozas Olekas, aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Grupėje diskutavome tema: „Kokio socialinio darbuotojo įvaizdžio siekiame?“. Diskusijoje išsakyti pasiūlymai, kaip gerinti socialinio darbuotojo įvaizdį, kurie pateikti asociacijos tarybai. Po suvažiavimo vyko vizitai į Marijampolės socialinių paslaugų įstaigas. Lankėmės Marijampolės socialinės pagalbos centro Kartų namuose, aplankant poezijos parką. 

[1342]


   


   

Gegužės 19 dieną Vaikų dienos centre buvo minima Šeimos diena. Vaikai pasikvietė savo šeimos narius. Šeimos dienos proga norėjome, kad vaikai ir jų artimieji pabūtų kartu, praleistų keletą smagių akimirkų, tad surengėmė smiginio varžybas. Vaikai ir jų artimieji susiskirstė į komandas ir sugalvojo savo komandų pavadinimus - „Drąsuoliai“, „Kregždutės“, „Draugystė“, „Taiklieji šūviai“, „Drąsieji“ ir „Širdelės“. Smiginio varžybos įtraukė visus dalyvius, net ir tuos artimuosius, kurie iš pradžių abejojo savo taiklumu. Strėlyčių mėtymas į taikinį taip visus įtraukė, kad sutartinai pratęsėme varžybas nuo 3 iki 5 turų. Vaikams labai patiko kartu su savo ir draugų artimaisiais žaisti, palaikyti vieniems kitus. Visi smiginio varžybų dalyviai sutiko, kad būtų smagu dar kartą susitikti draugiškai pažaisti.[1298][1300]

Parengė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė

                     

  Gegužės 10 dieną BĮ Mažeikių raj. Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikus aplankė LEO klubo nariai. Jie vaikams atnešė įvairių kanceliarinių priemonių, stalo žaidimų ir saldumynų. Dienos centro vaikai, atsidėkodami už dovanas, pakvietė svečius su jais pažaisti. Pasivaišinę saldumynais vaikai tuoj bėgo išbandyti naujų stalo žaidimų.

Vaikų dienos centro vaikai dėkojo už dovanas LEO klubo nariams ir pakvietė juos dažniau aplankyti Vaikų dienos centrą.[1285][1287][1289]


Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė  
 

        

            

    2016 m. balandžio 1 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre lankėsi Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos „Caritas“ savanorės, socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ savanoriai.

Šią dieną Vaikų dienos centre buvo švenčiama ne tik juokų diena, bet ir pirmasis Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos „Carito“ ir Vaikų dienos centro bendradarbiavimo gimtadienis. „Carito“ vadovė Virginija Valko pradedama šventę pacitavo Motinos Teresės žodžius: „Tai, ką galiu padaryti aš, negali padaryti tu. Ką gali padaryti tu - negaliu padaryti aš. Bet mes visi kartu galime padaryti kažką gražaus dėl Dievo“. Po šių žodžių vyko registracija į „Protų mūšį“, nuaidėjus švilpukui vaikai ir savanoriai buvo pakviesti žaisti šaškėmis ir domino. Po varžybų vaikai gavo padėkos raštus, taip pat visi dalyvavę renginyje buvo apdovanoti ką tik iškeptais medaliais (riestainiais).[1203][1205]

Antroji šventės dalis – vaišinimasis tortu, kurį padovanojo UAB „Piropas“. Buvo uždegta žvakutė, aidėjo aplodismentai. Po stalo palaiminimo visi susėdome pokalbiui prie arbatos puodelių.


Parengė socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

          

           Kovo 4 d. BĮ Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre lankėsi Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos „Caritas“ savanorės.

Jau tapo tradicija, kad kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį mūsų vaikus aplanko caritietės. Jos mūsų vaikams atnešė įvairių vaišių. Vaikai „Carito“ savanores nepamiršo pasveikinti su artėjančia kovo 8-ąja – Tarptautine moters diena. Vaikų dienos centro mažieji vyrai paskaitė eiles, palinkėjo gražaus pavasario, saulėtos nuotaikos, sveikatos, laimės. Pats mažiausias vaikų dienos centro lankytojas moterims įteikė niekada nenuvystančių gėlių padarytų iš spalvoto popieriaus.

Po gražių sveikinimų, visi sukalbėję maldą ir palaiminę vaišes, susėdo jomis pasivaišinti ir pasišnekučiuoti prie arbatos puodelių.


Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

Parengė socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

 [1136][1138][1140][1142]      Kovo 1 dieną BĮ Mažeikių r. Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro mažiausieji vaikai aplankė Telšių AVPK Mažeikių r. policijos komisariate naujai atsidariusią saugaus eismo klasę. Bendruomenės pareigūnė Roma Antanavičiūtė vaikams davė sudėlioti dėlionę, kalbėjo apie transporto priemones. Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio specialistas Remigijus Stonkus supažindino vaikus su saugiu elgesiu gatvėje, saugiu atšvaitų nešiojimu. Vaikai triūsė ties perėjomis, kurias reguliavo šviesoforai, vairavo automobilius, paspirtukus. Po intensyvaus „keliavimo gatvėje“ vaikai kartu su policijos pareigūnais aptarė, kaip yra svarbu būti atsakingu eismo dalyviu. Vaikai gavo ir dovanų: atšvaitus ir liniuotes.
Nuoširdžiai dėkojame už pamokėlę ir dovanas.Nuotrauka[1121][1128][1134]  
                        Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

         Vasario 5 d. Vaikų dienos centre lankėsi Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Caritas savanorės. Šią dieną minima Duonos diena, kuri dar vadinama Šv. Agotos vardu. Ta proga kartu su vaikais pasiruošėme Duonos dienos paminėjimui. Popietę pradėjome eilėraščių apie duoną skaitymu, vėliau žodis buvo perduotas Carito savanorėms. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakojimų apie duonos reikšmę lietuvių kultūroje, senuosius papročius, kurių buvo laikomasi kepant duoną, pasakos „Vilko duona“, spėliojo mįsles, susijusias su duona. Pasakojimus apie  duonos kepimą vaikai užbaigė eilėraščiais ir pakvietė Carito savanores pažaisti seną lietuvių liaudies žaidimą apie rugio virsmą duonele. Šventės dalyviams pagyvėjus, pasiūlėme sudalyvauti ir viktorinoje. Pasidaliję į keletą komandų, vaikai ir Carito savanorės kartu turėjo prisiminti, kas buvo pasakojama apie duoną ir įrašyti trūkstamus žodžius lietuvių patarlėse. Viktoriną laimėjo draugystė. Savanorės buvo atsinešusios šventintos duonos, šventinto vandens, tad pakvietė vaikus pasišlakstyti duonos riekelę šventintu vandeniu, pabarstyti druska ir parsinešti namo – juk šventa duonelė namus saugo nuo nelaimių ir ligų. Taip pat vaikai ragavo ir tikrų rugių grūdų. O kaip gi šventė be vaišių! Susikibę už rankų pasimeldėme ir kartu sėdome prie stalo ragauti įvairiausių pyragų, bandelių ir sausainių. Tikimės, kad šios popietės dėka ne tik vaikai, bet ir suaugusieji į duoną pažvelgs ne tik kaip į kasdienį maisto produktą, bet ir tradicijų, lietuviškumo, namų simbolį. Dėkojame visiems šventės dalyviams už gerą nuotaiką, įdomius pasakojimus ir gražias eiles.

Šventoji duona
Retai pas mus kvepėdavo ragaišis, 
Retai nuo pečiaus dvelkė šiluma. 
Todėl, kai duoną, būdavo, užmaišius 
Į pečių malkas kraudavo mama, - 

Tai mus, mažus, klupdydavo ant lovos. 
Duonelė, ji sakydavo, šventa! 
Ne veltui, pirmą kepalą pašovus, 
Žegnodavo jį drebančia ranka. 

O kai lig soties duonos prižiaumoji, 
Tai ir į aslą nukrenta pluta. 
Pamatęs tėvas šaukštu užsimoja:                                                     [1089]                         
- Pakelk, sūnau, duonelę! 
Ji - šventa. 

(Just. Marcinkevičius)

Paruošė socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė [1087]
[1091]
Kalėdinė šventė „Stebuklų šalis“

           Gruodžio 21 d. į Vaikų dienos centrą pasikvietėme vaikų tėvelius. Šventės nenumaldomai artėja, tai džiugia dienos centre vyraujančia nuotaika nusprendėme pasidalinti ir su tėveliais. Su vaikais pasikartojome jau anksčiau dainuotas daineles, pasirepetavome mūsų sukurtą spektakliuką pagal S. Nėries eilėraštį "Senelės pasaka". Vaikai nekantriai laukė atvykstančių artimųjų, kiekvienas norėjo parodyti, ką per šiuos metus išmoko naujo. Gaila, ne visi tėveliai ir mamytės atvyko į mūsų šventę. Vaikai padainavo, pasekė pasaką, išsakė artimiesiems linkėjimus ir padovanojo po žvaigždelę su linkėjimu, taip pat pakvietė ir artimuosius ant žvaigždelių užrašyti po linkėjimą visiems Vaikų dienos centro vaikams - dauguma, kaip susitarę, palinkėjo gerų mokslų. Dėkojame artimiesiems, atvykusiems į mūsų šventę.

Socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė[1077][1081]


        
Gruodžio 16 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre lankėsi Mažeikių Interact klubo savanorės. Jos vaikams atnešė įvairių skanumynų ir vaikus džiugino įvairiais žaidimais. Vaikai noriai žaidė, linksminosi kartu su savanorėmis. Pabaigoje susitikimo pasidalinę vaišėmis visi išsiskirstė nutarę, kad tokius susitikimus reikia daryti dažniau.
                           Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė [1068]  [1064]

                 

                                      Kalėdinių darbelių mugė

                       Gruodžio 10-11 dienomis vaikai dalyvavo kalėdinėje mugėje AB "Orlen Lietuva". Jau lapkričio pradžioje vos tik pasirodžius pirmiesiems ateinančių švenčių ženklams, vaikai susirūpino, o ką gi vešis į darbelių mugę. Visi kartu peržvelgėme visus metus darytus darbelius, atrinkome gražiausius, originaliausius, ir nutarėme, kad trūksta su šventėmis susijusių darbelių. Kartu ieškojome ir dalinomės idėjomis, kartu lipdėm, kirpom ir klijavom. Vaikai kruopščiai darė darbelius, domėjosi, ar būtent jo rankomis sušildytas žaisliukas, atvirukas ar kita smulkmenėlė keliaus į mugę. Vaikai, kurie jau anksčiau buvo dalyvavę mugėje, dalijosi savo įspūdžiais ir drąsino besiruošiančius važiuoti. Taip įnikome į darbelių darymą, kad laikas iki mugės prabėgo nepastebimai. O į talpų lagaminą sudėjome visų metų triūsą - siūtus dovanų maišelius, maišelius - staigmenėles, pilnus džiovintų obuolių, siūtus, popierinius angeliukus ir angeliukus iš makaronų, rankų darbo atvirukus, įvairiausius eglutės žaisliukus, arbatos padėkliukus, seges ir kitus papuošalus, "sidabrinius" varpelius, eglutes iš įvairių medžiagų.
Nuvykę į mugę vaikai pasijautė tikrais pardavėjais: išprekiavo beveik viską, ką buvome išsivežę. AB „Orlen Lietuva“ darbuotojai vaikus vaišino pietumis, saldainiais, ledais.    
                           Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė [1050][1052]Gruodžio 4 dieną Vaikų dienos centre lankėsi Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio  parapijos Caritas savanorės, „Būdo žemaičių“ direktorė – vyr. redaktorė Birutė Šneideraitienė, projekto „Nebūk naivus kelyje“ vadovas ir savanoriai, Pikelių kaimo Caritas savanoriai, Mažeikių politechnikos mokyklos atstovės.[1026][1024][1035]                                  

                       Visi susirinkusieji vaikams atnešė vaišių ir dovanų. Vaikai atsidėkojo svečiams už jų gerumą suvaidindami „Senelės pasaką“ ir padainavę dainą „Tuk širdele“. Po mažytės, bet šiltos šventės visi sukalbėję maldą susėdo prie vaišėmis nukrauto stalo. Prie vaišių stalo gausos prisidėjo ir Vaikų dienos centrą aplankę svečiai: Pikelių kaimo Carito savanoriai ir Mažeikių politechnikos mokyklos atstovės atnešė pačių keptų pyragų, taip pat atnešė vaisių ir saldumynų.
Carito savanoriai vaikams padovanojo jau padarytų auskarų ir dar daug karoliukų iš kurių vaikai galės patys susiverti norimus papuošalus, taip pat padovanojo įvairių daržovių ir dideles dėžes rūbų. Mažeikių politechnikos atstovės vaikams įteikė advento kalendorių, kuriame kiekvienoje dienos „kišenėlėje“ yra saldumynų – taip vakams bus linksmiau laukti artėjančių švenčių. „Būdo žemaičių“ ir projekto „Nebūk naivus kelyje“ atstovai įteikė vaikams 3 dėžes surinktų rūbelių.
                              Dėkojame Jums už Jūsų gerumą ir atviras širdis!
Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė


Lapkričio 30 dieną  BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyboje vyko diskusija apie socialinio darbo saugumą , svečiavosi policijos atstovė Roma Antanavičiūtė. 

http://www.mazeikiai.lt/go.php/lit/Su-socialiniais-darbuotojais-aptare-saugaus-darbo-klausimus/1

http://www.santarve.lt/mazeikiai/skaitytojo-naujiena-susitikime-diskusijos-apie-socialinio-darbo-sauguma/

                     „Keramikos užsiėmimų ciklas“
                 Lapkričio mėnesį vaikus supažindinome su tikru moliu. Kartu apžiūrėjome kietą molio gabalą, aptarėme, iš kur atsiranda molis, kas iš jo gaminama ir kokios jo gerosios savybės. Kai kurie vaikai molio lipdinius buvo jau lipdę mokyklose ar darželiuose, kitiems tai buvo naujiena. Kai tik molis suminkštėjo, kibome į darbus. Molį minkėme ir lipdėme net kelias dienas. Vaikai lipdė, kas tik ką sugalvojo, dirbo ir po vieną, ir po du, taip atsirado įvairios žvakidės, moliniai eglutės žaisliukai, įvairiausi gyvūnai. Išdžiūvusius molinius dirbinius vėliau pašveitėme smulkiu švitriniu popieriumi, vaikams taip patiko šveisti, kad netyčia smarkiau paspaudę kelis darbelius sulaužė. Molis, kol nedegtas, gana trapus, tad dalis darbelių pabaigtuvių nebesulaukė. Eglutės žaisliukus vėliau dar ir nuspalvinome ryškiomis spalvomis- beliko tik laukti eglutės puošimo dienos.
                                                                            Socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė

[986]                         [988]                                                              PADĖKA 
                       BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro darbuotojos ir vaikai nuoširdžiai dėkoja Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro „Sveikata šeimai“ šeimos gydytojui Vaclovui Daukantui, jo kaimynams ir kitiems geros valios žmonėms už paramą vaisiais, daržovėmis.[958]                       Žiūrėkime į vaikus taip, kaip žiūrima į medžius – su dėkingumu, nes tai palaima, bet be lūkesčių ar norų; juk nereikalaujame, kad medžiai būtų kitokie. Mylėkime vaikus tokius, kokie jie yra. 
                       Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė
         Lapkričio 6 d. Vaikų dienos centro vaikai lankėsi Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos bažnyčioje. Čia juos pakvietė šios parapijos Carito vadovė Virginija Valko ir kitos savanorės. Kartu su Carito savanorėmis vaikus pasitiko ir Mažeikių lopšelio-darželio "Pasaka" bendruomenė. Carito savanorės aprodė vaikams bažnyčią, už prasidėjusią gražią draugystę tarp Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Carito savanorių ir Vaikų dienos centro vaikų ir jos sėkmingą ateitį buvo uždegta žvakutė.[946][948][950] Bažnyčios koplyčioje vaikai sutiko kunigą Klemensą Jaraminą, su kuriuo smagiai pasišnekučiavo apie mokslus, Vaikų dienos centrą. Vaikai noriai pasakojo, kokias mokyklas lanko, kokios pamokos ir užsiėmimai jiems patinka, ką veikia Vaikų dienos centre, ir patys klausinėjo kunigo apie jo tarnystę. Visi kartu pasimeldė. Taip pat vaikai pabendravo ir su klebonu Zenonu Degučiu. Lapkričio 6-ąją buvo minima "Pyragų diena", ta proga Carito savanorės pakvietė paragauti pyragų ir kitų gardumynų. Atsidėkodami už smagią pažintinę išvyką ir gausų vaišių stalą vaikai padainavo. Mažeikių lopšelio-darželio "Pasaka" direktorė Zita Siliūnienė vaikams įteikė dovanų - daugybę įvairių saldumynų. Į Vaikų dienos centrą vaikai grįžo kupini gerų įspūdžių ir su saldžiomis dovanomis. 
                                     Socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė


Spalio 30 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai šventė Helovyno šventę. Vaikai iš spalvoto popieriaus iškirpo moliūgą, šikšnosparnių – taip sukūrė tos dienos nuotaiką Vaikų dienos centre. Vieni vaikai atsinešė rūbų, kitiems vaikams buvo padarytas specialus grimas.NuotraukaNuotrauka Vaikų dienos centro vaikai sukūrė spektakliuko scenarijų, vėliau pasirepetavę jį suvaidino. Po vaidinimo vaikai šoko pagal „Raganaičių puota“ dainą. Po šių pasirodymų vaikai, kupini geros nuotaikos ir įspūdžių, vaišinosi vaišėmis. Vaikų dienos centro darbuotojos džiaugiasi vaikais, kurie yra be galo kūrybingi ir nepaliauja stebinti.
                                                             Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

  Spalio 16 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai ir darbuotojos dalyvavo iškilmingoje eisenoje „Už gyvybės išsaugojimą keliaujant“. Prie „Būdo žemaičių“ redakcijos Vaikų dienos centro vaikai atvyko patys pirmieji. Vaikus maloniai sutiko šios eisenos ir projekto iniciatorius Mindaugas Jonušas.[922]Nuotrauka Su kiekvienu vaiku pasisveikino rankos paspaudimu, dėkojo, kad atėjo, linkėjo būti saugiems kelyje. Kol susirinko visi eisenos dalyviai, Vaikų dienos centro vaikai apžiūrėjo redakcijos patalpas. Vėliau dalyvavome iškilmingoje eisenoje.[916][918] Skambant maršui visi eisenos dalyviai iškilmingai ėjo į bažnyčią.[920] Vaikai dalyvavo ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje iškilmingose Šv. Mišiose. Vaikai nuoširdžiai meldėsi ir džiaugėsi bažnyčia. Po Šv. Mišių dvasininkai ir projekto iniciatorius dėkojo visiems neabejingiems šiai akcijai. Po šios eisenos ir Šv. Mišių vaikai buvo be galo laimingi, pilni įspūdžių. Esame dėkingi renginio organizatoriams už pakvietimą dalyvauti šioje įspūdingoje eisenoje. 
                       Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė


Popietė "Švaros karalius" spalio 9 d. Vaikų dienos centre vyko popietė "Švaros karalius". Popietės metu kartu su vaikais prisiminėme, ką anksčiau esame kalbėję apie asmens higieną, jos įtaką sveikatai ir gerai savijautai. Pasikartoję pagrindines taisykles, perėjome prie praktinės užduoties. Kiekvienas vaikas gavo po lapą su užduotimis. Keletas užduočių buvo susijusios ir su tvarka namuose. Visi vaikai atsakingai pildė užduočių lapus, patiems mažiausiems teko padėti įrašyti atsakymus.[903][905][907] Atlikus užduotis, visi kartu aptarėme jas. Kalbėjome apie priemones, reikalingas palaikyti asmens higienai, ir kartu nusprendėme, kad muilas yra pati universaliausia priemonė švarai palaikyti. Vaikai taip pat noriai pasakojo, kaip ir kokiomis priemonėmis palaiko švarą namuose, kokius namų ruošos darbus padeda atlikti tėvams. Ir pabaigai visi kartu pakartojome, kokios yra pagrindinės taisyklės palaikyti švarai Vaikų dienos centre ­ rankų plovimas prieš valgį ir pasinaudojus tualetu, tinkamas naudojimasis tualetu, savo darbo vietos sutvarkymas.                                                 Socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė


[882] BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos  miesto pirtyje (Vydūno g. 13, Mažeikiai ) šių metų spalio 8 d., nuo 12.00 iki 20.00 valandos vyks akcija „Pirties procedūros - sveikos gyvensenos garantas“.  Jos metu konsultuosime sveikos gyvensenos klausimais, bus matuojamas kraujospūdis, visi norintys galės išbandyti kūno masės analizatorių, sužinoti riebalų ir raumenų masės indeksą, savo metabolinį amžių ir kitus rodiklius. Renginys nemokamas

Spalio 1 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyboje vyko Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas. Ta proga kartu su Vaikų dienos centro vaikais paruošėme vaidinimą pagal pasaką "Ropė". Mergaitės atliko porą dainų. Pasirinkta pasaka vaikams patiko, tad norinčių vaidinti buvo nemažai. Kaip ir tikri aktoriai, vaikai turėjo pereiti atranką ­ parodyti savo sugebėjimus atlikti vieną ar kitą vaidmenį.[931][933][935] Taip prie vaidinimo prisidėjo visi vaikai. Atrinkus pagrindinius aktorius, suradome ir dublerius jiems. Visi kartu galvojome, kaip turėtų elgtis personažas, ir repetuodavome kiekvieną laisvą minutę. Berepetuojant vaikai netgi beveik mintinai išmoko eiliuotą pasaką ir vienas kito vaidmenis. Bendromis pastangomis radome ir kostiumus vaikams ­ juk persirengus daug lengviau įsijausti į vaidmenį ir jį atlikti smagiau. Mergaitės išmoko porą dainelių, pačios sugalvojo šokio judesius. Vaikai su nekantrumu laukė pasirodymo dienos. Šventės metu vaikai jaudinosi, tačiau vaidinimas ir koncertas puikiai pavyko. Jaunieji aktoriai ir dainininkės labai didžiavosi savimi, ir jau susidomėjo, kada bus sekantis jų pasirodymas. 

                                           Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

Rugsėjo 28 d., minint Socialinių darbuotojų dieną, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė,[862] [858][856][860]Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Kekytė lankėsi mūsų įstaigoje ir sveikino[864] socialinius darbuotojus linkėjo stiprybės, sėkmės ir kantrybės, šilumos kiekvienam jų nelengvame, bet kilniame darbe. Nuoširdžius linkėjimus ir sveikinimus Socialinių darbuotojų dienos proga nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus perdavė Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Kekytė. Nuoširdžai dėkojame svečiams už gražius sveikinimo žodžius ir gražią, pilną pintinę gardumynų. Paroda "Dėdė Rudenėlis" rugsėjo 28 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre vyko paroda "Dėdė Rudenėlis". Su vaikais aptarėme, kuo ypatingas ruduo, kokios jo teikiamos gėrybės. Vaikai žinojo nemažai daržovių, kurių derlius nuimamas rudenį. Po kalbų kibome į darbus. Apžvelgę turimas rudens gėrybes, vaikai patys aktyviai siūlė, kokį darbelį galėtume pagaminti iš vienos ar kitos daržovės. Apsisprendę, ką gaminsime, visi kartu ėmėmės idėjų įgyvendinimo. Vaikai patys jungė detales, rinkosi tinkamas daržoves, tik prireikus pjaustyti figūras pagalbos kreipėsi į socialines darbuotojas.NuotraukaNuotrauka Taip atsirado karo laivas, karalienė, automobilis, pingvinas, kirminėliai, vabalėliai. Visus pagamintus darbelius gražiai išdėliojome ant stalo, kad galėtume jais pasidžiaugti kurį laiką. Taip pat vaikams parodėme, kad iš daržovių galime pasidaryti ne tik gražių darbelių, bet ir smagių užsiėmimų. Iš bulvių išpjaustyti štampai iš karto buvo išbandyti ir visiems labai patiko.

Vyko į išvyką 
Sunkus ir atsakingas darbas kartais mažai pastebimas ir įvertinamas. Padėti silpnesniam, senesniam, mažam našlaičiui ar negandų gniuždomam žmogui – kilnu ir nelengva. Taigi kiekvienas pasirinkimas būti socialiniu darbuotoju, tam tikra prasme, – iššūkio prisiėmimas. Tarnauti bendram gėriui ir ne visada būti suprastam BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos darbuotojai rugsėjo 26 d. paminėdami Lietuvos socialinių darbuotojų dieną vyko į Žemaitijos sostinę Telšius. Ekskursija vyko pėsčiomis lydinčio gido ir įdomiais jo pasakojimais. Pirmasis objektas – „Žydukai“. Jie „įleisti“ pastatų plytose, anot gidės, jei patrinsite skulptūrą ranka, tikrai ji gali atnešti pinigų ir išminties. O kiek dar ekskursijos metu skulptūrų, skulptūrėlių buvo aplankyta. Paskutinė skulptūra „Žemaitijos gaublys“, kurioje, anot, gidės pavaizduotos Žemaitijos vietovės, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų. Užuot važiavę autobusu ekskursijos dalyviai pasivaikščiojo per visą miestą ir Masčio ežero pakrante. Visi, kaip susitarę, nuoširdžiai žavėjosi - sutvarkyta ežero pakrante ir išgražėjusiu Telšių miestu. Šios ekskursijos metu įsitikinome, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga. Ekskursijos dalyviams pasitaikė nuostabi proga susipažinti ir su vienu iškiliausiu Telšių rajono savivaldybės architektūros skyriaus vedėju prof. Algirdu Žebrausku. Kita aplankyta ekskursijos vieta - pietvakarinėje Masčio ežero pakrantėje, po atviru dangumi įsikūrusi Žemaitijos kaimo ekspozicija. Čia pavaizduota liaudies buitis natūralioje aplinkoje, išsaugoti autentiški liaudies architektūros paminklai. Darbuotojai aplankė stambaus ūkininko sodybą, vidutinio valstiečio sodybą ir neturtingo valstiečio sodybėlę. Vienoje iš sodybų namų ekskursijos dalyviai buvo vaišinami žemaitiškais patiekalais.[876] Ekskursijos pabaigą vainikavo ,,kalnų karalienė“ Šatrija Varnių regioniniame parke. Čia ekskursijos dalyviai galėjo grožėtis šios įspūdingos vietos gamtovaizdžiais. Nuo Šatrijos kalno esančios apžvalgos aikštelės matyti Upyna, Luokė, Telšių katedros bokštai. Būtent kalno viršūnėje bendradarbiai vienas kitam linkėjo šventės proga begalinės kantrybės, tolerancijos, puikios sveikatos ir tikėjimo savo darbų prasme. 

Rugsėjo 9 dieną į BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centrą atskubėjo vos prieš 4 dienas aukso žiedus sumainę jaunavedžiai Laura ir Justas.[842][838] Į Vaikų dienos centrą jie atskubėjo su didžiulia misija: vietoj gėlių, vestuvių proga, jie svečių paprašė atnešti kanceliarinių prekių, kurias jaunavedžiai sugalvojo padovanoti mūsų Vaikų dienos centro vaikams. Pasak jaunavedžių: „Vietoj greitai nuvystančių gėlių geriau padaryti gerą darbą“.[840] Laura ir Justas atnešė 3 didžiulius maišus sąsiuvinių, piešimo ir spalvinimo priemonių, rašiklių ir kt. Esame labai dėkingi už tokią staigmeną ir gerą jaunavedžių širdį. Vaikų dienos centro vaikai ir darbuotojos taria didelį AČIŪ už gerumą ir linki begalinio pasisekimo Laurai ir Justui, kurie šiuo metu išvyko gyventi ir dirbti į Angliją. 

Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

Svarbiausią vaidmenį vaiko asmenybės raidai turi šeima, nes joje susipažįstama su socialiniais vaidmenimis, įgyjama būtinų žinių, mokėjimų. Šeimoje ugdomas vaiko savivertės jausmas, pasitikėjimas savimi. Tačiau ne visos šeimos atlieka šį joms skirtą socialinį vaidmenį.Didžiausi laimėjimai gyvenime pasiekiami mylinčia širdimi. Visi suprantame, kad mažas vaikas, nepatyręs meilės, yra nuskriaustas.[825][827] Todėl jau trys metus BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre teikiamos socialines paslaugos socialinės rizikos ir socialiai remtinose šeimose augantiems vaikams.[829] Socialiniai darbuotojai Vaikų dienos centre naudoja gero elgesio paskatinimų sistemą, kuri padeda ugdyti vaikų teigiamas savybes, skatina mokymąsi, padeda užkirsti kelią agresyviam elgesiui. Kasdien lankydami dienos centrą vaikai patiria ten dirbančių darbuotojų šilumą ir meilę. Pažymint triejų metų BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybosVaikų dienos centro sukaktį rugpjūčio 31 dieną Vaikų dienos centro vaikai kartu su mamomis ir socialiniais darbuotojais vyko į ekskursiją. Ekskursija finansuota iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų, skirtų projekto „Vaikų dienos centras“ vykdymui.NuotraukaNuotrauka Ekskursijos metu vaikai vaišinosi iš Labdaros ir paramos fondo „Maisto banko“ gautų produktų pagamintu maistu.  Vaikai kartu su mamomis bei socialinėmis darbuotojomis aplankė Šventąją. Šventoji vaikus džiugino „beždžionių“ tiltu. Vėliau vykoapžvalginė ekskursija po vasaros sostinę Palangą. Basanavičiaus gatve pasiektas Palangos tiltas. Oras buvo puikus, todėl vaikai galėjo pabraidyti po ramią jūrą. Galutinė ekskursijos stotelė Malūnų kaimas. Džiaugėmės matydami degančias vaikų akis, kai jie dūko žaidimų aikštelėje, nugalėję baimę čiuožė padangų čiuožykloje. Ekskursijos pabaigoje kiekvienas vaikas gavo dovanų: mokyklinių ir higienos priemonių bei saldumynų.Vaikų dienos centro vaikai grįžo pavargę, bet kupini gerų emocijų ir įspūdžių. Vaikai taria nuoširdų ačiū viems geriems žmoniems prisidėjusiems prie ekskursijos organizavimo ir finansavimo.

BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba kartu su labdaros ir paramos fondu „Prieglobstis“ įgyvendino projektą „PRIKLAUSOMYBIŲ PREVENCIJOS – KAIP ĮTAKOSIME ŠIANDIENOS VISUOMENĘ”. Tarnybos patalpose buvo pravesti socialiniams darbuotojams ir socialinių darbuotojų padėjėjams 16 valandų nemokami mokymai tema „PRIKLAUSOMYBIŲ GYDYMO METODAI – METODŲ MUGĖ“. Mokymų metu buvo nagrinėjamos negatyvaus gyvenimo priežastys, padariniai, įtaka jaunimo auklėjimui. Seminaro dalyviai, susiduriantys su priklausomybių problemų turinčiais asmenimis buvo mokomi sėkmingo darbo metodų, nagrinėjamos įvairios situacijos iš kasdienio darbo praktikos. 

BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos socialinė darbuotoja Margarita Gulbinė

Rugsėjo 4 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre lankėsi Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Caritas savanorės: vadovė Virginija, Angelė ir Birutė. Carito savanorė Birutė vaikams skaitė eilėraščius apie gėrį, pagalbą, supratimą. Vėliau su vaikais aptarė, kaip vaikai padeda tėvams, vyresniems.[811][813][815] Taip pat Birutė vaikams padovanojo dvi gėlytes: vieną mergaitėms, o kitą berniukams. Vaikai pasižadėjo jomis rūpintis.[817][819] Po eilėraščių skaitymo savanorės su vaikais lankstė origami žuvytes, kuriomis „apgyvendino“ akvariumą (akvariumą vaikai buvo pasidarę iš spalvoto popieriaus dar prieš savanorėms ateinant). Po užsiėmimų vaikai vaišinosi Carito savanorių atneštais sausainiais, gėrė arbatą. Prieš išeidamos Carito savanorės vaikams rugsėjo pirmosios proga padovanojo po rašiklį. 

Socialinė darbuotoja Raimonda Udalcovaitė

Mokymai socialiniams darbuotojams 

Kartais žmonės pradeda bėgti nuo realybės, plaukia pasroviui ir nesistengia užaugti, subręsti. Jie tampa silpni, pažeidžiami ir nusivylę. Tokie žmonės neauga savo viduje, nesistengdami, įveikti sunkumus, bet užgožia savo blogas nuotaikas alkoholiu, rūkymu, narkotikais, ilgu sėdėjimu prie kompiuterio, azartiniais lošimais ar panašiai. Jie tampa priklausomybių vergais o ne savo gyvenimą statančiais žmonėmis. Tokiais žodžiais prasidėjo rūgpjūčio 26-27 dienomis Biudžetinėje įstaigoje Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnyboje vykęs seminaras, kurį organizavo Labdaros ir paramos fondas “Prieglobstis”, įgyvendinantis projektą ,,Priklausomybių prevencijos - kaip įtakosime šiandienos visuomenę“.[807] Dviejų dienų seminare socialiniai darbuotojai bei socialinio darbuotojo padėjėjai gvildeno kaip padėti asmenims sergantiems priklausomybėmis, siekiant išvengti jų socialinės atskirties. Seminaro psichologinės socialinės rebilitacijos eksperto ir rebilitacijos centro psichologės teigimu, kad įveiktum priklausomybę, kad išmoktum gyventi su savo liga, kad surastum prasmę blaivybėje, pats susikurtum saugią aplinką ir grįžtum į pilnavertį, prasmingą gyvenimą, turi pirmiausia sau pripažinti, kad esi priklausomas. 

BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos socialinė darbuotoja Sigutė Budrienė.

Rugpjūčio 27 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre vyko popietė "Kaip aš ruošiuosi mokyklai". Vaikai pasipasakojo, kaip ruošiasi naujiems mokslo metams, kai kurie pasidžiaugė, kad jau turi visas kanceliarines priemones, kiti dar tik ruošiasi įsigyti. Kartu su vaikais sudarėme reikalingų kanceliarinių priemonių atmintinę. Linksmai pradėję popietę perėjome prie rimtesnių klausimų - su kokiomis problemomis ir baimėmis susiduria vaikai mokykloje. Kaip viena iš svarbiausių baimių buvo paminėtos patyčios.[797]Nuotrauka Trumpai aptarėme šį klausimą, ir prisiminėme pagrindines mintis iš neseniai vykusios diskusijos apie patyčias. Kai kurie vaikai prisipažino, kad bijo mokytojų, kurie esą labai barasi. Įsigilinus į šią problemą, paaiškėjo, kad tie vaikai patys mokytojų neklauso, per pamokas kalba ir trukdo kitiems. Visi draugiškai padarėme išvadą, kad visų pirma turi keistis pats, jei nori, kad tavo aplinka pasikeistų. 

Socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė

Vasarai įpusėjus biudžetinės įstaigos Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos darbuotojai vyko į išvyką- energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką, Plateliuose. Nieko iki tol apie šį parką nežinojusius darbuotojus, išvystas reginys labai nustebino. Laukymėje plyti du mažesni ir du didesni labirintai. Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, bet sąžiningai pasiryžus išvaikščioti kiekvieną labirintų vingį galima nupėdinsi apie 5 km! Tad telieka nusiauti batus (basomis pėdomis geriau pajusi žemės energiją), atsiduoti Visatos valiai, eiti ir mintyse dėkoti už tai, ką turi ir ypač už tai, ką nori gauti.Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke sklinda geros emocijos. Gyvenimas - tai žaidimas, tai šiame parke gali rasti viską: nusiraminimą , poilsį, juoką. Juk reikia tiesiog gyventi, mėgautis ir džiaugtis. Išvaikščioję labirintus bendradarbiai susėdę vaišinosi arbata, dalijosi patirtais potyriais. Kiekvienam žmogui pasivaikščioti labirintais – labai individualus išgyvenimas. Sulig kiekvienu ėjimu skiriasi net to paties žmogaus potyriai.[791]  Vieni pajuto proto ir minčių nuskaidrėjimą, kiti išsikėlė klausimą ar ieško išeities iš užgriuvusių rūpesčių. Anot darbuotoju nereikia skubėti išeiti iš labirinto centro – tai puikiausia vieta medituoti. Mums vienodai reikia ir dvasiškai tobulėti, ir materialiai gerai gyventi. Kai krypstame kuria nors viena linkme, nesijaučiame laimingi. Laimingas tas žmogus, kuris yra ir dvasiškai, ir materialiai turtingas. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos socialinė darbuotoja Sigutė Budrienė

Rugpjūčio 12 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre vyko sveikatingumo popietė "Stiprinkite sveikatą drauge". Su vaikais aptarėme, kokias gėrybes mums teikia gamta. Daugiausia vaikų įvardintos buvo įvairios daržovės ir vaisiai. Vėliau kalbėjome apie vitaminus ir jų naudą organizmui. Ant paruoštų plakatų pasitardami surašėme vitaminų šaltinius. Daugiausiai vaikai žinojo apie vitaminą C, taip pat nustebino savo žiniomis ir apie vitaminą A. Pasidaliję į grupes vaikai kiekviename plakate nupiešė vitaminų šaltinius, t. y. maisto produktus, kuriuose itin gausu tam tikrų vitaminų.[782]

Nuotrauka Taip pat vaikai klausėsi pasakojimo apie natūraliąją mediciną ir vaistažolių svarbą gydant įvairias ligas. Smagiausia popietės dalis buvo įvairių vaistažolių arbatų ragavimas. Buvo paruoštos ramunėlių, šaltmėčių, raudonėlio, čiobrelių, kmynų ir liepžiedžių arbatos. Sužinoję apie kiekvienos vaistažolės gydomąsias savybes, pauostę ir pačiupinėję džiovintas žoleles,  vaikai noriai ragavo visų vaistažolių antpilų ir rinkosi mėgstamiausius. Labiausiai vaikams patiko čiobrelių, kmynų ir raudonėlio arbatos.

Socialinė darbuotoja Renata Didžiulienė

Rugpjūčio 7 dienos popietę BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centrą aplankė Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Caritas savanorės: vadovė Virginija Valko, Teresėlė Vilkienė, Cecilija Štabokienė. [769][771][773]Nuotrauka  Jos vaikams atnešė įvairių vaisių. Su vaikais Carito savanorės spalvino kiaušinių dėklus iš kurių vaikai darys gėlių puokštes. Po užsiėmimo vaikai su Carito savanorėmis vaišinosi atneštomis vaišėmis, bendravo, dalijosi įspūdžiais. Vaikai labai džiaugėsi atneštomis vaišėmis ir dėkoja Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Caritas savanorėms.

Socialinė darbuotoja Raimonda Šmaižienė

Karštą rugpjūčio 6 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikus aplankė socialinės darbuotojos su socialinės rizikos šeimomis: Donata Žiulpienė, Sigutė Budrienė, Neringa Norvaišaitė - Baranauskienė. Jos vaikams atsigaivinti atnešė įvairių skonių ledų. Vaikai buvo labai laimingi ir taria didelį AČIŪ socialinėms darbuotojoms. 

Socialinė darbuotoja Raimonda Šmaižienė[756][758] 


Liepos 23 dieną BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai lankėsi Mažeikių  rajono policijos komisariate. Ten vaikams buvo surengtas smygio mėtymo turnyras. BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai smygio mėtymo turnyre rungėsi su Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų auklėtiniais. Po smygio mėtymo turnyro visi vaikai lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariate esančiame muziejuje. Vėliau didžiojoje salėje  vyko viktorina.[743] [745] [747] Vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir suvenyrais už žinias ir taiklią ranką. Vaikai grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų.

BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai ir darbuotojos dėkoja Telšių AVPK Mažeikių rajono PK viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio vyresniąjai specialistei Audronei Jurdonaitei – Ostrauskienei.

Socialinė darbuotoja Raimonda Šmaižienė


Birželio 5 d. BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų [737]tarnybos Vaikų dienos centre vyko popietė su tėveliais, skirta Tėvo dienai paminėti. Vaikai kvietė tėvelius kartu praleisti popietę Vaikų dienos centre. Vaikai labai myli savo tėčius ir su džiaugsmu darė jiems [739]šventinius kaklaraiščius iš spalvoto popieriaus. Kartu su Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Caritas savanoriais vaikai gamino šaltibarščius. Kol tėveliai rinkosi į popietę vaikai pjaustė agurkus, virtus kiaušinius, svogūnų laiškus, burokėlius, pylė kefyrą ir pavadino „Draugiškumo šaltibarščiais“. Po smagių dainų ir eilėraščių tėčiams šią karštą vasaros popietę visi gaivinosi šaltibarščiais, bendravo ir puikiai praleido laiką  Vaikų dienos centre.


BĮ Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos[731] centro vaikai paminėjo birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną.Vaikai rašė linkėjimus suaugusiesiems ir juos paleido kartu su balionais į dangų. Vaikų dienos centro kieme išpiešė gražiausių žodžių saulę, gėlių žiedus, širdeles, šypsenas. Atlikę įvairias užduotis vaikai ieškojo paslėpto „Saldumynų lobio“ bei buvo pamaloninti mažomis dovanėlėmis. Visi vaišinosi saldumynais, dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi prasidėjusiomis vasaros atostogomis.

Balandžio 30 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro vaikai surengė gražią šventę Motinos dienai paminėti. Susirinkusioms mamoms vaikai išsakė pačius gražiausius žodžius, jausmus ir mintis. Šventės metu vaikai dainavo, šoko bei parodė lėlių vaidinimą. Vaikai mamoms dovanojo savo rankomis padarytus atvirukus bei nevystančių gėlių žiedus. Visi maloniai pabendravome prie vaišių stalo. [722] [720]2008 m. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba.
Naftininkų g. 9, 89239 Mažeikiai
Telefonas: +370-443-20139
Faksas: +370-443-20140
Sukūrė: INFOMA